1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Топ 3 причини зошто сакам да бидам во топ форма

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од *Маја, 19 март 2014.

 1. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  За подобро здравје
  За да имам поголема самодоверба
  За да изгледам поубаво
   
  На Mnogo Bitno и Trajche им се допаѓа ова.
 2. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  1. А зошто па да не...
  2. Да си бидам убава...
  3. За да не бидам свиња дебела...

  Интересно е како сите го потенцираат здравјето...а не е така....на сите му е побитно да се слаби за да можат да се стокмат и да бидат забележани и посакувани...а здравјето...мислам дека ни еден млад човек не го става во прв план...
  Да не звучам како стара баба ама...одат полуголи на -15, пушат, пијат и тоа мнооогу, некои и се дрогираат, јадат џанк фуд, не стануваат од пред компјутер, не знаат како изгледа планина...ама здравјето пред се, нели? ...:)
   
  На Aleksis и Outrider им се допаѓа ова.
 3. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  se custvuvam po zdodna i po seksi ne se sekiram dali mi se gelada saloto
   
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  1. За да изгледам добро.
  2. За да се чувствувам добро и за бидам здрава.
  3. За да бидам издржлива а не како некој црв да се влечкам по земјата откако ќе трчам 10 секунди.
   
 5. RoxieHeart

  RoxieHeart Староседелец

  Зачленет на:
  6 мај 2014
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  58
  Почнав со вежбање од здравствени причини и состојбата се подобри. Продолжив мотивирано за да останам здрава, придобивка е тоа што ќе изгледам добро. Мислам дека редовното вежбање е еликсир на младоста.
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Подобро здравје
  Се грижам за моето тело
  Подобар изглед
   
 7. Teresa

  Teresa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  Можам да облечам се што сакам без да се срамам дали ми стои.
  Поголема самодоверба.
  Поубаво ќе изгледам.

  :igra:igra:igra
   
 8. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Пошо у мозокот сум чакнат малце, па си викам ај барем телово да ми е средено.
  Таму имаат машини за бицепси, трицепси, стомачни...пих, штета што немаа у теретана машини за развивање на умот.
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: