1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Топ 3 причини зошто сакам да бидам во топ форма

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од *Маја, 19 март 2014.

 1. *Маја

  *Маја Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  7
  Девојки и момци, зошто сакате да бидете фит, стегнати, во топ форма? Наведувајте банални, мотивациони или било какви причини.
  Зошто е убаво да се биде активен? Заради здравје, убавина или нешто трето?

  Моите топ 3 причини се следниве:
  1.Можеш да облечеш што сакаш, и буквално сe' да ти стои.
  2.Конечно си докажуваш дека си силна личност која не се откажува.
  3.И конечно ќе можеш да се соблечеш на плажа без да се срамиш.

  Кои се вашите? Ќе успееме да стигнеме до бројка од 100 причини? :)
   
  На Trajche и Gemini им се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Топ 3 причини
  1. Здравствено одржување
  2. Кондиција
  3. Нема да ми е срам кога ќе одам некаде со друштво пошо ќе бидам во чекор со другите.


  Oh wait. :zelen

  У принцип една и единствена причина е - здравјето. Другото си е само по себе причинско последично.
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Во чекор со другите?Хммм...ко божемски сите други се на прав чекор (think) каде сите турци таму и гол Асан.

  Пред се и единствено здравјето.Се разбира и олеснителна околност околу закачување на нас парчиња облека...за да сме во чекор со околината де,да не одиме голи.
   
  На violetmoon и Saladin им се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Сакам да бидам во топ форма пошто хаубица и минофрлач форма се соу мејнстрим.
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  За Арсенал навиваш? :)
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  А да биде темава топ 3 причини?

  1. Кондиција. Имам огромна желба да бидам способна за планинарење и слични активности.
  2. Дициплина + знак дека се грижиш за твоето тело. Им се восхитувам на луѓето што вежбаат редовно.
  3. Добар изглед, како бонус. Во најмала рака, имаш посилна самодоверба.
   
  На Trajche, Saladin и Хоуп* им се допаѓа ова.
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Сакам да бидам во топ форма за ми свиркаат работниците на градилиште.
   
  #7 Lena, 19 март 2014
  Последна промена: 19 март 2014
  На parvati, Точка, Yvette и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  271
  За да бидам за нијанса посреќна и поздрава :)
   
 9. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  За да се чувствувам убаво во своја кожа!
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  За да неам сало на три спрата,а и дебел гз побрзо се знои
  За да биду физички спреман,шаолински издржлиф и гумено еластичан у потези : D
  За да на базен дунде се сликаф селфи, а у позадину мои стомачни плочке haha
   

Сподели: