Топ 3 причини зошто сакам да бидам во топ форма | Црнобело Форум

Топ 3 причини зошто сакам да бидам во топ форма

*Маја

Истакнат Член
28 октомври 2013
23
7
103
Девојки и момци, зошто сакате да бидете фит, стегнати, во топ форма? Наведувајте банални, мотивациони или било какви причини.
Зошто е убаво да се биде активен? Заради здравје, убавина или нешто трето?

Моите топ 3 причини се следниве:
1.Можеш да облечеш што сакаш, и буквално сe' да ти стои.
2.Конечно си докажуваш дека си силна личност која не се откажува.
3.И конечно ќе можеш да се соблечеш на плажа без да се срамиш.

Кои се вашите? Ќе успееме да стигнеме до бројка од 100 причини? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Gemini

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,648
1,683
Normandy
Топ 3 причини
1. Здравствено одржување
2. Кондиција
3. Нема да ми е срам кога ќе одам некаде со друштво пошо ќе бидам во чекор со другите.


Oh wait. :zelen

У принцип една и единствена причина е - здравјето. Другото си е само по себе причинско последично.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Топ 3 причини
1. Здравствено одржување
2. Кондиција
3. Нема да ми е срам кога ќе одам некаде со друштво пошо ќе бидам во чекор со другите.


Oh wait. :zelen

У принцип една и единствена причина е - здравјето. Другото си е само по себе причинско последично.
Во чекор со другите?Хммм...ко божемски сите други се на прав чекор (think) каде сите турци таму и гол Асан.

Пред се и единствено здравјето.Се разбира и олеснителна околност околу закачување на нас парчиња облека...за да сме во чекор со околината де,да не одиме голи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Saladin

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,223
5,743
1,683
Disco
Сакам да бидам во топ форма пошто хаубица и минофрлач форма се соу мејнстрим.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
А да биде темава топ 3 причини?

1. Кондиција. Имам огромна желба да бидам способна за планинарење и слични активности.
2. Дициплина + знак дека се грижиш за твоето тело. Им се восхитувам на луѓето што вежбаат редовно.
3. Добар изглед, како бонус. Во најмала рака, имаш посилна самодоверба.
 

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
155
256
1,063
За да се чувствувам убаво во своја кожа!
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
За да неам сало на три спрата,а и дебел гз побрзо се знои
За да биду физички спреман,шаолински издржлиф и гумено еластичан у потези : D
За да на базен дунде се сликаф селфи, а у позадину мои стомачни плочке haha