Термини на породување на Данската Принцеза

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,541
1,133
Да ви се пофалам денес бев на контрола да проверам дали се е во ред не само што проверив дека се е во ред туку дознав и дека дека ќе родам девојче.
Браво колку биле стручњаци овие од Прага, во 5 недела и полот го одредија.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Браво колку биле стручњаци овие од Прага, во 5 недела и полот го одредија.
Па Чешка и Македонија не е исто.Не се за за џабе земјите од ЕУ многу поразвиени од нашава ни мила Македонија.Една братучетка беше на преглед во Скопје и докторот беше како да не му е за таму местото.Прво не знаел да направи разлика меѓу гестациска недела и старост на плодот.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
Браво колку биле стручњаци овие од Прага, во 5 недела и полот го одредија.
И срцева реакција може уште во 3 та виделе,не ко нашиве неписмени по два месеци.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
A da ja zabrisete temava,ke si ja otvorite nanovo.Nema lek za princeskava?:unsure
Dodusa,tuka retko koga i analgin imalo a kamoli pojak lek.
Princeske,normalnoi e deka e devojce koga vo krugot ima tocka,ne e crticka..:zelen
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
Блазе си и на принцезата. За 11 месеци ќе се олесни. А јас, еве три години :(