Термини на породување на Данската Принцеза

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Па оваа тема ја отварам за идните мајки,да си кажеме кои ни се термините на породување.Мојот е на 12.11.2015 според мои пресметки,а според пресметките на докторката кај која бев на контрола е 7.11.2015.
ПС: Oваа тема е и за оние кои веќе родиле да споделат искуство.
 
Последна промена од модератор:

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,684
3,863
1,183
Мене докторката ми кажа за во мај, 2 - 3 таму пред роденден, можно е да се породам со царски рез, затоа што тоа ми е желба, сега за сега бременоста се одвива како што треба.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
@Danish.Princess kade bese na pregled?
Redno e da pocneme da pisuvame po vakvi temi,ne?Baba baba ama uste ne me fatil klimaksot..:zelen
Edvaj cekam da ve citam niz temava.
 
Последна промена од модератор:

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Во Париз кај што сум моментално со маж ми бев, а инаку влезена сум веќе во петтата недела, а завчера го направив тестот.
Рано е сеуште за полот.
 
Последна промена од модератор:

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Мене докторката ми кажа за во мај, 2 - 3 таму пред роденден, можно е да се породам со царски рез, затоа што тоа ми е желба, сега за сега бременоста се одвива како што треба.
Овде пишува дека си машко, сега тоа малце ме буни. Или лажеш за полот?
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Сигурно докторката е постручна од тебе и знае да пресмета кога ти е терминот...
Ама како и да е дали е 7 или 12 разликата е 5 дена, ништо страшно...
И мене терминот ми беше на 12, па се породив една недела порано...
Ти сигурно си сметала по месеци нели?
Акушерите сметаат по лунарни месеци...
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Сигурно докторката е постручна од тебе и знае да пресмета кога ти е терминот...
Ама како и да е дали е 7 или 12 разликата е 5 дена, ништо страшно...
И мене терминот ми беше на 12, па се породив една недела порано...
Ти сигурно си сметала по месеци нели?
Акушерите сметаат по лунарни месеци...
Точно така,по некој калкулатор на интернет пресметував,ама ќе видиме не се знае тоа
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,506
14,414
1,683
во светот на бајките
Честитки!!!
Инаку во 5та недела на бременост си,а треба да се породиш на 12.11 ....
Добар калкулатор... :frantic10 месеци бременост ...
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Да ви се пофалам денес бев на контрола да проверам дали се е во ред не само што проверив дека се е во ред туку дознав и дека дека ќе родам девојче.
 
  • Like
Реакции: Prashina