Твоето лице звучи познато

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Пак јас за Даниелчо наш(inlove) Незнам дали го гледавте предмалку во улога на Тина Тарнер?? Фантастична имитација, мајсторски изведена кореографија и супер испеано во стилот на Тина.... а тек како успеа да се движи на штикли(flower)браво Дани(flower)
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Дали некој го гледаше нашиот Даниел?:wavespin
Повторно беше прекрасен ..Лепа Брена многу убаво искоментира за него,брилијантен и вонсериски настап.Навистина жареше и палеше на сцената во улога на Рајмштајн....цела публика беше на нозе станата, овации, ракоплескања..и жирито беше на нозе..супер настап...БРАВО за Даниел, прекрасен е дечково:)гласањето се уште трае....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Мислам дека со улогата на фронтменот на бендот Рамштајн, повторно ќе биде на прво место...
02.jpg 02.jpg 03.jpg
01.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
:placeгуска една е оваа Сузана Манчиќ...:madне гласаше за Даниел:madкокошка
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
:placeгуска една е оваа Сузана Манчиќ...:madне гласаше за Даниел:madкокошка

Хахаха истата реакција ја имаше и брат ми .. Ама треба да знаеме дека на ТЛЗП секој натпреварувач победува само еднаш. :)
Искрено Даниел не го обожавав нај нај ама после шоуво го ценам ств е ѕверка. Секоја му чест, скидам капу..
И мене ми е криво што не победи али тоа е сеа здравје можда на крајот он ке победи : ))
А онаа Манчич коза, ко некоја да не речам ама ќе речам про**итутка беше...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
И Каја е мн добра, добро пее само мислам дека ја форсираат за да се пробие. И даваат задачи кај штоможе да се докаже.. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Ѓоша, Даниел и Неша најдобри барем за мене :)
Мене Ѓоша не ми се допаѓа ама баш во ништо...единствено беше што се паднав од смеење кога се лизна со штиклите додека играше.
Даниел е феноменален(bravo)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Мене Ѓоша не ми се допаѓа ама баш во ништо...единствено беше што се паднав од смеење кога се лизна со штиклите додека играше.
Даниел е феноменален(bravo)
Даниел има квалитет колку сите тие таму заедно собрани и помножени со 2. Не дека е Македонец и дека што знам е нов (не ми е идол) ама дефинитивно човекот има глас и талент.
А Ѓоша ми е интересен ко појава посебно кога глуми жени врв ми е :D