Твоето лице звучи познато

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Твоето лице звучи познато е српско шоу во кое локални познати фаци имитираат балкански и светски музички ѕвезди-пеејќи во живо.
Настапите се оценувани и секоја епизода си има победник кој паричната награда ја дарува во хуманитарни цели.
6grvu1h6-480x270.jpg

Во оваа сезона има и наш претставник-пејачката Елена Ристевска.

*Ве гледам дел од вас го следите шоуво, па да не коментирате по други теми, еве ви тема каде што може да си споделите впечатоци, критики, пофалби и забелешки за шоуто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Untitled

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Моментално го гледам шоуво и морам да признам дека е супер.Нашава Елена е одлична, а ме изненади Неда Украден со нејзината предобра линија со оглед на годинките кои ги има........ај,да гледам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anonimna96

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Како не и беше срам на Неда да излезе таква претходниот пат. Ај за оваа дрољава наша разбирам ама таа толкава жена, срамота.
Го гледам шоуво понекогаш. Кога ќе ми е досадно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Како не и беше срам на Неда да излезе таква претходниот пат. Ај за оваа дрољава наша разбирам ама таа толкава жена, срамота.
Го гледам шоуво понекогаш. Кога ќе ми е досадно.
Ова е шоу душо,смири хормони,ај да ја видиме Цеца сега:igra
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Па нека оди гола ако не, дека шоу е. Тоа што го носеше Елена беше малце, требаше гола да е.
Не биди злочко....а како Тања Савич во улога на Цеца?Безвезе,заборавила да стави поголеми цицки,хахаха.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Абе се е ова добро бар немора да плаќаш Пинк дополнително нели канал5 алфа и сител ни овозможија да гледаме се што се дава таму затоа што е поефтино од да продуцират и смислат нешто наше тоа е она заради кое нема К-15 и Еднооки и слични проекти.
За емисијата Елена повеќе ми се допадна коа ја имитираше Северина од Бритни некако не потсетуваше на неа.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе се е ова добро бар немора да плаќаш Пинк дополнително нели канал5 алфа и сител ни овозможија да гледаме се што се дава таму затоа што е поефтино од да продуцират и смислат нешто наше тоа е она заради кое нема К-15 и Еднооки и слични проекти.
За емисијата Елена повеќе ми се допадна коа ја имитираше Северина од Бритни некако не потсетуваше на неа.
Зашто нема К-15 и Еднооки?
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Предходната сезона беше супер, многу ми беа забавни и ги гледав со задоволство. Сите учесници од предходниот пат беа со многу слободен дух и неограничен ум, но и навистина талентирани. Кога барале кандидати за учество во шоуто, најверојатно многумина одбиле, а прифатиле само оние нај слободоумните, а сега кога сите видоа колку популарност добија предходните, во оваа сезона има учесници кои најверојатно сакаат после долго време повторно да се на тв.
Ја гледав Елена вчера и беше катастрофална. За разлика од предходната сезона кога Сара ја имитираше Бритни... И се чудам само зошто толку поени и даваа на нашава вчера, најверојатно дека е Македонка, па да не се чувствува дискриминирано... А за ,,Северина,, нема да коментирам од едноставна причина што целта не и беше да имитира или да пее убаво, туку единствено се трудеше да биде секси, што и не е некоја уметност...
За старкава немам коментар. Убаво е кога ке се види некој во поодминати години толку витален (а всушност не е витална, бидејки едвај се движеше)... но облечен во таква облека :nah и не е лошото што се соблекла, бидејки е шоу во прашање, туку начинот на кој уживаше во тоа, движењата... грдо, грдо, грдо...
Инаку оваа сезона немам фаворит, а и се сомневам дека ке продолжам да ги гледам, но секоја чест за шоуто и за идеата да им се помогне на лугето на кои им треба помош.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не знам за што се работи но насловот ми е чуден...како може лице да звучи!? Дали постојат лица кои еманираат некакви звуци?
(мрчење мод оф):zelen