Танга купаќи на базен или сончање топлес?

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
а шојма врска па дали е базен или плажа? и таму вода и ваму вода.
за шминката ич не ми текна, а и на тоа се имам чудено :)
и да си го образложам моето „мање-више ништо посебно“ мислење - не ми пречат, ни танги, ни топлес, ни на базен, ни на плажа. Млади се, убави се, мерак им е така, па нека.
И малку да оговарам : летоска забележав една млада мајка, топлес, беа одма до нас на плажата, таа, ќеркичката некои 10 години и сопругот. Мајкава ем си се сунчаше топлес, ем во вода се изнаскока, играа тројцата со топка итн итн. Е тоа ми е малку невкусно.
Друг еден феномен, исто летово го забележав - позирање и фотографирање ко за на насловна од плејбој, во плиткото, поза ваква, поза онаква, може цел саат. А во вода влегвање никако.
Види, има плажи каде што одат млади, со журчиња на шанк, ди-џеи и слично, и има мирни плажи каде што сите или дремат, или трчаат по деца.
На првиве е поверојатно дека ќе налеташ на танги и топлес, на вториве е помалку веројатно.
Е сега, зависно за што си и што си спремен да видиш таму ќе отидеш :)
 

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Јас немам ништо против сончање топлес или по танга, годинава и велев на женската да се сонча топлес во Кушадаси но таа не сакаше да се сонча така а за танга не е толку либерална да носи на плажа :mad а инакум јас сум либерален барем така си велам, а јас би носел танга купајќи само во мој Прилеп нема каде да си купам а и во турција и црна гора немам видено машки танги купајки
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Немам ништо против танга на плажа и базен, ниту пак топлес ама на дива плажа.
Не ми делува вкусно некоја да си ги сервира градите на јавна плажа или базен каде што има деца. Вулгарно изгледа. :^)
Тангите се секси да, ама и едноделните костими делуваат посекси поради што поголем дел од телото е потскирено.Сега зависи секој со различна дефиниција за 'секси'.
Од друга страна пак штикла на плажа ми е малку ту мач, можеби почнале да ги користат девојките како пераи-тогаш ги оправдувам.:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Јас немам ништо против сончање топлес или по танга, годинава и велев на женската да се сонча топлес во Кушадаси но таа не сакаше да се сонча така а за танга не е толку либерална да носи на плажа :mad а инакум јас сум либерален барем така си велам, а јас би носел танга купајќи само во мој Прилеп нема каде да си купам а и во турција и црна гора немам видено машки танги купајки


Е во прилеп танга, од јаже конопно сукани, тамам ко за на тутун. Ја уште и се чудам во таков конзервативен град како и си прашал по дуќаните за танга...или викаш “За поклон ми се“?

Невеста во прилеп,спружила танга гаќи на тераса. Слика подолу:

granny-panties.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Е во прилеп танга, од јаже конопно сукани, тамам ко за на тутун. Ја уште и се чудам во таков конзервативен град како и си прашал по дуќаните за танга...или викаш “За поклон ми се“?

Невеста во прилеп,спружила танга гаќи на тераса. Слика подолу:

granny-panties.jpg
Не реков дека ми се за поклон оти пријателка ми е таа што има Долен веш и ја прашав дали има и ми рече дека сега за сега нема од кај што набавувала роба машки танги а ако има ке ми кажи за да ми донеси и што боја и колку па че видам до кога че чекам.