Танга купаќи на базен или сончање топлес?

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
petak.gif


:cool:
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Имам неколку аспекти на гледање во однос на ова прашање. Како прво топлес и танга зошто да не па било каде базен , езеро , море на гратска плажа ама што еве ќе се соблечат топлес кај нас и одма ќе ги има по весници , на интернет.... Ако веќе се прави ова треба да е забрането фотографирање од страна на медиуми или користење на фотографии без знањене на учесникот во нив. Не ја разбирам таа цела доза леле топлес е брзо да ја сликаме неиживеана нација ко да не видела голо женско тело!
Како второ Слободни сме во странство да никој не се замара со тоа како си и што си затоа што се поопуштени само што сите се храбри на интернет , а коа си на плажа дали една од 100 ќе се сонча топлес!
Трето за да се менуваме мора да се поопуштиме и дома ок ќе биде интересно некое време , како фонтаната на плоштад на пример :) Подоцна едноставно ќе се навикнеш и не ми е јасно зошто никој не се нафати да инвестира во нудистуичка плажа кај нас па тоаш да видам кој и како да се вади!
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
За базен или општо? Ма да нема врска, вака и онака не мења каде.
Вака сега, не е баш најлесно да се каже дали црно или бело е за ваквиот „проблем“. Од пошироката маса не би прифатиле кога некоја средовечна тетка облече тангица не па да се сонча топлес/гола на рандом плажа каде луѓето колку толку си припазуваат да не си го покажуваат својот интимен дел на мегдан. Грозно е, не е за сечиј стомак....
Од друга страна непоширока публика би рекла дека некоја згодна цура ако се слече на јавна плажа, не би им пречело затоа што нели, она сепак има што да покаже.
Поентата е поради „убавината“.
Моралноста секогаш би паѓала на овој тест, ретко кога би се рекло дека таа згодна цура не би имала право да се сонча.
Што се тиче мојот став, тоа е вака некако: за оние теткици погоре сосема нема да дискутирам, од лично искуство ме иритира таквиот неморален кодекс на прчење на својот набрчкан задник на секое место (сепак тие се повеќе такви „I don`t care" личности). Со другиве е малку подругачие но еве вака... Сепак големите јавни плажи би биле проблем затоа што токму во нив се има секаков ешалон на луѓе. Додека оние пустите не би претставувале некој проблем.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
јас само штиклите не ги сфаќам, за другото мање-више не мислам ништо посебно.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Јас во воведот во ниедна реченица ги немам спомнато штиклите на манекенките,а ако добро ги погледнеш сликите ќе видиш дека делат некои флаери или прават некоја промоција.
Друга е целта на темава,но добро кој како си сака ќе си пише.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
^^
Ам тоа е многу кул и ИН на штикла по плажа, па тоа кога ќе ти пропадне штиклата во песокот мх мх милина..можеш и во вода да влегуваш таман нема да ти е многу длабоко а и ако си тука во Охрид нема да ги пукаш петиците на камењата.
Па после капење едно корзирање, ќе фатиш од Горица или не, од Билјанини извори па по ред, до кај св.Стефан, таман да ти се исушат купачите.
Уште една практична примена, ако некој те манијачи пошто нели носиш танга или циците ги сончаш можеш со левата штикла во чело да гаѓаш.
Аман више социјализирајте се бре луѓе, штикла си е штикла, нема одмена. :D

Чисто да немаме забуна околу штиклите, а како што кажа Мила во случајов конкретно се работи за некоја промоција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Јас во воведот во ниедна реченица ги немам спомнато штиклите на манекенките,а ако добро ги погледнеш сликите ќе видиш дека делат некои флаери или прават некоја промоција.
Друга е целта на темава,но добро кој како си сака ќе си пише.
ти дали ги спомна или не, шојмаврска?
факт е дека ги носат и на плажа, сум ги видела и сум се чудела со кој ум ги навреле.
ене и Сара.13 ги има видено.
а целта не темата - сѐ си е то поврзано :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Сара.13

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Танга на базен мислам дека е ту мач. Апсолутно нема потреба, од друга страна, танга на плажа и топлес на плажа е кул :)

Инаку гледам и штикли се спомнуваат, летово во грчка се изнагледав гркињки кои доаѓаа напудрени, нашминкани, карминосани на плажа, задожително на висока платформа. Не успеав да забележам што се случува кога ќе влезат да се избањаат, можеби воопшто не се ни бањаат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Танга на базен мислам дека е ту мач. Апсолутно нема потреба, од друга страна, танга на плажа и топлес на плажа е кул :)

Инаку гледам и штикли се спомнуваат, летово во грчка се изнагледав гркињки кои доаѓаа напудрени, нашминкани, карминосани на плажа, задожително на висока платформа. Не успеав да забележам што се случува кога ќе влезат да се избањаат, можеби воопшто не се ни бањаат :)
а шојма врска па дали е базен или плажа? и таму вода и ваму вода.
за шминката ич не ми текна, а и на тоа се имам чудено :)
и да си го образложам моето „мање-више ништо посебно“ мислење - не ми пречат, ни танги, ни топлес, ни на базен, ни на плажа. Млади се, убави се, мерак им е така, па нека.
И малку да оговарам : летоска забележав една млада мајка, топлес, беа одма до нас на плажата, таа, ќеркичката некои 10 години и сопругот. Мајкава ем си се сунчаше топлес, ем во вода се изнаскока, играа тројцата со топка итн итн. Е тоа ми е малку невкусно.
Друг еден феномен, исто летово го забележав - позирање и фотографирање ко за на насловна од плејбој, во плиткото, поза ваква, поза онаква, може цел саат. А во вода влегвање никако.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena