1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ТВ Игри на среќа

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Nikola, 28 март 2012.

?

Која ТВ игра на среќа ви е најинтересна?

 1. Џандар збира

  3 глас(а)
  27.3%
 2. Лесни пари

  0 глас(а)
  0.0%
 3. Се или нешто

  6 глас(а)
  54.5%
 4. Тркало на среќата

  2 глас(а)
  18.2%
 1. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  не гледам телевизија...
  не дека не сакам, неможам...
  баба ми и мајка ми ги имаат окупирано сите телевизори и гледаат сапуници...
   
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Џандар Збира :D Марко ми е фатеница пошо :)
   
 3. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  -Џандар збира: на кој кретен му текна да направи реконструкција на нешто што не може да реконструира едно дете како Марко и потпросечна манекенка како таа што шета до него, Марија се викаше или како и да е???
  Зошто мислат дека некој може да направи шоу на кое пред 15 години душа му даде маестро Џамбазов?
  Подобро ништо отколку ова...
  -Лесни пари: самиот факт дека го води Александар Блажески уништува секаква слика за квизот. Далу глуми лудило, дали е луд не знам, ама не сфаќам како луѓето воопшто се пријавуваат да учествуваат во онаков циркус.
  -Се или нешто: има интересен концепт, го гледав и на хрватската ТВ кога го даваа. Играта како игра е интересна, само можеле да стават послаглам водител.
  -Тркало на среќата: кога го даваа на А1 редовно го гледав. На почетокот додека го водеше Дац и не бев воодушевена, просечна игра на среќа, но откако дојде Игор некако го подобри. Човекот дава душа на се што ќе почне да работи.
  Откако е на Канал 5 поретко го гледам, заборавам во кои денови е и во колку часот.

  Покрај овие, јас како игра на среќа би го додала и Бингото и Лотото.
  Бинго ливчиња знам да си купам понекогаш и си го пратам. Отсекогаш сме играле бинго, сите дома...
  А Лото поретко земам. И уште поретко го гледам.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  незнам не гледам телевизија.
   
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Ми беше интересна Кој сака да биде милионер, но сега Се или нешто.
   

Сподели: