1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ТВ Игри на среќа

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Nikola, 28 март 2012.

?

Која ТВ игра на среќа ви е најинтересна?

 1. Џандар збира

  3 глас(а)
  27.3%
 2. Лесни пари

  0 глас(а)
  0.0%
 3. Се или нешто

  6 глас(а)
  54.5%
 4. Тркало на среќата

  2 глас(а)
  18.2%
 1. Nikola

  Nikola Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  41
  Кои ТВ игри на среќа ги следите, дали ви се допаѓаат, забелешки, критики...
  ТВ игри на среќа кои што моментално се емитуваат по ТВ.
  • Џандар збира
  • Лесни пари
  • Се или нешто
  • Тркало на среќата
   
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  никоја.ком.мк
   
  На foREVer, 3pi0, Luckky и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Море нема леб од овие игри. :D Само да се троши времето залудно.
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  10 месеци не гледам телевизија....
   
  На foREVer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Епа уште малку ќе славиш година. :D
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Џандар Збира ми е омилена али не е ни сенка од тоа шоу кое го водеше Игор Џамбазов :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Мене овие ствари ми се ужасно досадни и глупи за гледање. Посебно тркало на среќата, отров. Она со оној дибекон на Шител лесни пари се викаше мислам, толку е бледа копија на нешто што сакаат а не знаат како да го направат. Џандар збира го памтам од дете со Игро Џамбазов и ова го гледав неколку пати и ми изгледа исто така глупо досадно и безврска, не го гледам да не ми ги скрши убавите сфаќања за тој квиз од времето. Од нашиве вакви тв-игри или како и да се викаат, само милионер беше нешто што стварно тргнувајќи од Трендо па се до организацијата личеше на нешто што парира на милионерот кој се емитува на големите светски телевизии. Другово е само обична бљувотина, како што и е 99% од програмата на нашиве мизерни телевизии
   
  На Хоуп*, True_Blood и Scars им се допаѓа ова.
 8. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Ни една... Само за отупување и закржлавување на човечкиот мозок.
   
  На Jericho и Scars31 им се допаѓа ова.
 9. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Се или нешто мене во недела ако ништо друго ми го задржува вниманието и ради Лила и ради коцкарското во квизот дури можам да си дозволам да кажам дека поубаво ми го води и од Игор коа го водеше овоа шоу.

  Џандар збира е катастрофа и доказ дека не секогаш стар и испробан рецепт е добар во размер од 20 години.

  Лесни пари не зашто Александар е се,само интересен не (под се подразбирам зајадлив,љубоморен,неинвентивен)

  Тркало на среќата не ни знам дека сеуште има:D
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Бинго си го заборавил Nikola :) еве јас на пример гледам и играм бинго, пред некое време ми се падна 13ка ама имаше многу добитници па премијата беше само 47денари :giggle и грепки си гребам, од оние Твингоманија и скоро секогаш ми се паѓа добивка 30 денари, па си зимам нова грепка и така :) А сега испраќам од оние Среќни вести грепките што се со весник, и така купуваме весник секој ден,па зашто да стојат за џабе дома :)
   
  На LadyInPink и Scars31 им се допаѓа ова.

Сподели: