Судбина

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Дали кога нешто ќе ви се случи тоа го препуштате на судбината, дека тоа морало така да биде и дека си имало своја причина.. или пак не верувате во судбина и мислите дека судбината секој човек си ја крои самиот
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Цврсто верувам во судбина,секој човек си има пишано своја приказна,и се што се случува се случува со причина,случајност не постои,дури и некое случајно запознавање на улица,е преплетница во клопчето на човекот.Една работа која важи за луѓето е земањето на судбината како некој вид оправдување,за да не се вложи напор,за да нема никакви обиди.Можеби судбината неможе да се смени,решение неможе да се најде,но може да се подобри.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Верувам дека постои судбина, но верувам и дека сами си ја кроиме судбината. Значи сами си ја кроиме судбината, но има некои работи во животот кои што МОРА да се случат, едноставно така се напишани и ќе се случат порано или подоцна без разлика дали ние сакаме или не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Proton

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Не верувам, такво нешто не постои. Самите ги бираме патиштата по кој ќе одиме, се другото се случајности и знаци на патот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: simplicity013 and Bibi@

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
Верувам во судбина, има нешто што е запишано и што мора така да се случи без разлика на нашите постапки.
Секогаш се водам од мотото дека што треба да биде ќе биде, сакале ние или не.....без разлика што ќе направиме или нема да направиме оа што мора ќе се случи, порано или подоцна, вака или онака. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: turop

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
порано мислев дека на секој му е запишанба судбината и кога тогаш ќе си дое на своето...ама од коа бев соочена со една ситуација во животот...и собрав храброст и ја променив ситуацијата...цврсто сум убедена дека секој сам си ја крои судбината:pusi
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Не знам во што да верувам веќе...! Се што не сум мислела,се што не сум сакала се ми се случило :place Не знам што е ова и не верувам дека се се случува со причина,бидејќи не можам да најдам причина за работите кои ми се случиле :( Не знам што е ова дали сум проклета или што...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer and cece17