Стил на бакнување според хороскопските знаци

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Рак – Удобно, познато и едноставно добро. Раковите не одушевуваат при првиот бакнеж, но ствараат удобност и пријатно чувство. После нивниот бакнеж ќе се чувствувате топло и прекрасно.
;)
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Лав – Бакнежот на лавот едноставно одушевува и за негов бакнеж се чекаат редови. Со нив се што треба е да се опуштите и да му се препуштите.

Еден и единствен, ЛАВ! :D обожавам бакнување, посебно со мојата мила вагичка :)

Вага – Вагите живеат да му угодуваат на партнерот. Тие се такви како што очекува партнерот. Секој бакнеж на вагата е единствен. Уживањето со нив ќе биде исто и по 25 години поминати заедно.

И затоа ни е најубаво :D
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
Јарец – Јарците ретко се одлучуваат први да бакнат. А кога најпосле ќе го добиете бакнежот, тој ќе биде елегантен, префинет и непотполн. Тоа е единствен начин да посакате уште.

има вистина тука...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Водолија – Водолиите се различни, и нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат изненадувања и необични бакнежи, посебно од личности кои не им се слични.
I like kisses :D whatever they are :D*
*не ми замерувајте за англискиот, го учев само 3 години.
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. Тие ќе ве бакнуваат нежно, чуствително и внимателно. :)
 
  • Like
Реакции: end.

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Моите лични искуства велат дека хороскопов не е тачен за девојките со кои сум бил.
 

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Девица – Внимателно, чуствително и совршено. Така бакнува девицата. Тие не сакаат неред, па атмосферата пред бакнежот мора да е совршена. Поради тоа што девиците не прават ништо половично и бакнежот им е потполн.
 

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Водолија – Водолиите се различни, и нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат изненадувања и необични бакнежи, посебно од личности кои не им се слични.
 
  • Like
Реакции: TheKitten

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,810
1,153
27
Western Sky, Land of Oz.
Девица – Внимателно, чуствително и совршено. Така бакнува девицата. Тие не сакаат неред, па атмосферата пред бакнежот мора да е совршена. Поради тоа што девиците не прават ништо половично и бакнежот им е потполн.
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Вага – Вагите живеат да му угодуваат на партнерот. Тие се такви како што очекува партнерот. Секој бакнеж на вагата е единствен. Уживањето со нив ќе биде исто и по 25 години поминати заедно.