Стил на бакнување според хороскопските знаци

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
225
411
63
Некои личности сметаат дека бакнежот треба да е физичко искуство, а некои други преку бакнежот ги искажуваат своите емоции и блискоста спрема партнерот. Доживувањето на бакнежот зависи и до хороскопскиот знак, еве што можете да очекувате.

Овен - Впечатлив, енергичен и снажен. Овој знак на бакнувањето му пристапува како и на се друго во животот – одушевено и импулсивно.

Бик – Бавно, сензуално и цврсто – таков бакнеж можете да очекувате од биковите. Ова е една од причините поради која врските на биковите траат подолго од на другите хороскопски знаци. Биковите имаат посебно развиен осет за допир и пред да ве бакнат ќе ве галат или ќе ве држат за рака.

Близнаци - Различни, интересни и брзо променливи. Близнаците сигурно нема да ве разочараат во бакнувањето. Но, пред да ве бакнат ќе мора да се изначекате и изназборувате.

Рак – Удобно, познато и едноставно добро. Раковите не одушевуваат при првиот бакнеж, но ствараат удобност и пријатно чувство. После нивниот бакнеж ќе се чувствувате топло и прекрасно.

Лав – Бакнежот на лавот едноставно одушевува и за негов бакнеж се чекаат редови. Со нив се што треба е да се опуштите и да му се препуштите.

Девица – Внимателно, чуствително и совршено. Така бакнува девицата. Тие не сакаат неред, па атмосферата пред бакнежот мора да е совршена. Поради тоа што девиците не прават ништо половично и бакнежот им е потполн.

Вага – Вагите живеат да му угодуваат на партнерот. Тие се такви како што очекува партнерот. Секој бакнеж на вагата е единствен. Уживањето со нив ќе биде исто и по 25 години поминати заедно.

Скорпија – Бакнежот на скопријата се опишува со еден збор, страственост. Со нив треба да заборавите на се друго и да уживате во бакнежот.

Стрелец – Стрелците секогаш сакаат повеќе, повеќе и уште повеќе. Многу ќе ви дадат, а ако сакате да ги освоите обратете внимание што сака и повторете го тоа безброј пати.

Јарец – Јарците ретко се одлучуваат први да бакнат. А кога најпосле ќе го добиете бакнежот, тој ќе биде елегантен, префинет и непотполн. Тоа е единствен начин да посакате уште.

Водолија – Водолиите се различни, и нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат изненадувања и необични бакнежи, посебно од личности кои не им се слични.

Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. Тие ќе ве бакнуваат нежно, чуствително и внимателно.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Waawww точно.. :sreken
Водолија – Водолиите се различни, и нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат изненадувања и необични бакнежи, посебно од личности кои не им се слични.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Скорпија – Бакнежот на скопријата се опишува со еден збор, страственост. Со нив треба да заборавите на се друго и да уживате во бакнежот. хе баш така :smug
 
  • Like
Реакции: end.

end.

Полноправен Член
3 март 2012
72
78
18
Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. Тие ќе ве бакнуваат нежно, чуствително и внимателно!:D
 

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Близнаци - Различни, интересни и брзо променливи. Близнаците сигурно нема да ве разочараат во бакнувањето. Но, пред да ве бакнат ќе мора да се изначекате и изназборувате.
Највистина ! :)
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. Тие ќе ве бакнуваат нежно, чуствително и внимателно.
 
  • Like
Реакции: end.

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. :rofl
 
  • Like
Реакции: parvati and end.

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Близнаци - Различни, интересни и брзо променливи. Близнаците сигурно нема да ве разочараат во бакнувањето. Но, пред да ве бакнат ќе мора да се изначекате и изназборувате.
Највистина ! :)
Последната реченица - најточна (happy)
 
  • Like
Реакции: Elena