1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Стил на бакнување според хороскопските знаци

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од ema09, 10 март 2012.

 1. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Некои личности сметаат дека бакнежот треба да е физичко искуство, а некои други преку бакнежот ги искажуваат своите емоции и блискоста спрема партнерот. Доживувањето на бакнежот зависи и до хороскопскиот знак, еве што можете да очекувате.

  Овен - Впечатлив, енергичен и снажен. Овој знак на бакнувањето му пристапува како и на се друго во животот – одушевено и импулсивно.

  Бик – Бавно, сензуално и цврсто – таков бакнеж можете да очекувате од биковите. Ова е една од причините поради која врските на биковите траат подолго од на другите хороскопски знаци. Биковите имаат посебно развиен осет за допир и пред да ве бакнат ќе ве галат или ќе ве држат за рака.

  Близнаци - Различни, интересни и брзо променливи. Близнаците сигурно нема да ве разочараат во бакнувањето. Но, пред да ве бакнат ќе мора да се изначекате и изназборувате.

  Рак – Удобно, познато и едноставно добро. Раковите не одушевуваат при првиот бакнеж, но ствараат удобност и пријатно чувство. После нивниот бакнеж ќе се чувствувате топло и прекрасно.

  Лав – Бакнежот на лавот едноставно одушевува и за негов бакнеж се чекаат редови. Со нив се што треба е да се опуштите и да му се препуштите.

  Девица – Внимателно, чуствително и совршено. Така бакнува девицата. Тие не сакаат неред, па атмосферата пред бакнежот мора да е совршена. Поради тоа што девиците не прават ништо половично и бакнежот им е потполн.

  Вага – Вагите живеат да му угодуваат на партнерот. Тие се такви како што очекува партнерот. Секој бакнеж на вагата е единствен. Уживањето со нив ќе биде исто и по 25 години поминати заедно.

  Скорпија – Бакнежот на скопријата се опишува со еден збор, страственост. Со нив треба да заборавите на се друго и да уживате во бакнежот.

  Стрелец – Стрелците секогаш сакаат повеќе, повеќе и уште повеќе. Многу ќе ви дадат, а ако сакате да ги освоите обратете внимание што сака и повторете го тоа безброј пати.

  Јарец – Јарците ретко се одлучуваат први да бакнат. А кога најпосле ќе го добиете бакнежот, тој ќе биде елегантен, префинет и непотполн. Тоа е единствен начин да посакате уште.

  Водолија – Водолиите се различни, и нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат изненадувања и необични бакнежи, посебно од личности кои не им се слични.

  Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. Тие ќе ве бакнуваат нежно, чуствително и внимателно.
   
  На Bibi@, TheKitten, КрисТина К. и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Скорпија – Бакнежот на скопријата се опишува со еден збор, страственост. Со нив треба да заборавите на се друго и да уживате во бакнежот. :D
   
  На КрисТина К., N|ghtmare_f, iDeposito и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ja se lampam najubavoooo : ) ХХ шалу се убаво е да се цунуешп убавооо
   
  На Foxboro, TheKitten, Mila Kunis и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Waawww точно.. :sreken
  Водолија – Водолиите се различни, и нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат изненадувања и необични бакнежи, посебно од личности кои не им се слични.
   
  На КрисТина К., TheKitten, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Скорпија – Бакнежот на скопријата се опишува со еден збор, страственост. Со нив треба да заборавите на се друго и да уживате во бакнежот. хе баш така :smug
   
  На end. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. end.

  end. Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  78
  Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. Тие ќе ве бакнуваат нежно, чуствително и внимателно!:D
   
 7. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  Близнаци - Различни, интересни и брзо променливи. Близнаците сигурно нема да ве разочараат во бакнувањето. Но, пред да ве бакнат ќе мора да се изначекате и изназборувате.
  Највистина ! :)
   
  На N|ghtmare_f, The Tramp и end. им се допаѓа ова.
 8. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. Тие ќе ве бакнуваат нежно, чуствително и внимателно.
   
  На end. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Риби – Рибата ќе ве бакне само доколку мирисате убаво. :rofl
   
  На parvati и end. им се допаѓа ова.
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Последната реченица - најточна (happy)
   
  На Elena му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: