1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Mila Kunis, 21 февруари 2012.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,006
  Чија си? Од Драган Мијалковски
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  АааААаа ција сииии,на кого радос ти му носииииишшш?
  Славе Димитров?
  Фала ти шо се обиде да помогнеш,ама не ми е некако прикладна за двајца кои решиле животот да го поминат заедно.:)
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266


  Не знам да играм so this should do...
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Odette

  Odette Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 јули 2013
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  7
  Meне Од овој ден на Владо ми е премногу комерцијална, речиси на секоја втора свадба првиот танц започнува со оваа песна и искрено речено, ми стана досадна. Преубава песна е, ама има толку многу други песни, та не знам зошто сите се фаќаат за оваа.
  Којзнае јас која ќе ја одберам, ако на крај завршам со оваа, ќе биде интересно. :biggrin

  Многу ми се допаѓа оваа.
   
 5. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Лутка-САРС
   
  На Брида му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
   
  На Брида му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
   
  На Брида му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Једина - Оливер Драгојевич или You raise me up - Westlife ...
   
 9. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Ние свадбата ја отворивме со Танго до балчак. Песната е врзана токму за еден за нас значаен период, и додека ја игравме звучеше многу моќно. Групата што ни свиреше беше во тој стил, со виолина, гитара, контрабас, бузуки.
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Се е убаво ,односно сите овие песни ,а мислам дека нема по лошо да ти ја свират на свадба ''Весела сум свекрва '' :D
   

Сподели: