Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба? | Црнобело Форум

Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба?

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,351
3,041
1,133
Зависи од партнерот,бендот...Сите уствари сакаме нешто уникатно.
Ваљда.
Според мене барем,ако ништо друго таа песна треба на некој начин да ме поврзува со личноста со која би решила да биде тоа прво танго на таа церемонија.
Башка ако се погоди со ,,две левии,,(не од подсмев),сигурно дека никој не би сакал да не му оди играњето,во тој случај би било нешто по бавничко.:giggle
Дајте некој предлог ајде,на пример да биде нешто македонско(доколку се решам,да ми се најде).:unsure
Чија си? Од Драган Мијалковски
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Чија си? Од Драган Мијалковски
АааААаа ција сииии,на кого радос ти му носииииишшш?
Славе Димитров?
Фала ти шо се обиде да помогнеш,ама не ми е некако прикладна за двајца кои решиле животот да го поминат заедно.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Meне Од овој ден на Владо ми е премногу комерцијална, речиси на секоја втора свадба првиот танц започнува со оваа песна и искрено речено, ми стана досадна. Преубава песна е, ама има толку многу други песни, та не знам зошто сите се фаќаат за оваа.
Којзнае јас која ќе ја одберам, ако на крај завршам со оваа, ќе биде интересно. :D

Многу ми се допаѓа оваа.
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Ние свадбата ја отворивме со Танго до балчак. Песната е врзана токму за еден за нас значаен период, и додека ја игравме звучеше многу моќно. Групата што ни свиреше беше во тој стил, со виолина, гитара, контрабас, бузуки.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Се е убаво ,односно сите овие песни ,а мислам дека нема по лошо да ти ја свират на свадба ''Весела сум свекрва '' :D