1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Mila Kunis, 21 февруари 2012.

 1. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Малце не е за зетко и неверстуле танцов ама интересно ми е клипчето па си реков зш да не го споделам ;)
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
 3. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
 4. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
 5. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Зарем дојде ред и јас да напишам нешто на ваква тема? :giggle
  Сакам песнава да ми ја посвети идниот сопруг, ако не му текне јас ќе го потсетам, само со една измена во текстот:
  наместо end да биде And now that we've come to the start of our rainbow.
  PS. Немој некој да ми ја земал песнава, ќе ве скршам:ninja, резервирана е за... :^) не знам колку години. :D
   
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677


  (inlove)
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Од сите ора, го знам само она виенското оро. Валцерот.
  Така да, само тоа би го играл на мојата свадба. Ако ја има.
   
 8. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  I will always love you - aко воопшто напраам некоја класична свадба.
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Зависи од партнерот,бендот...Сите уствари сакаме нешто уникатно.
  Ваљда.
  Според мене барем,ако ништо друго таа песна треба на некој начин да ме поврзува со личноста со која би решила да биде тоа прво танго на таа церемонија.
  Башка ако се погоди со ,,две левии,,(не од подсмев),сигурно дека никој не би сакал да не му оди играњето,во тој случај би било нешто по бавничко.:giggle
  Дајте некој предлог ајде,на пример да биде нешто македонско(доколку се решам,да ми се најде).:unsure
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: