Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба? | Црнобело Форум

Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба?

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Зарем дојде ред и јас да напишам нешто на ваква тема? :giggle
Сакам песнава да ми ја посвети идниот сопруг, ако не му текне јас ќе го потсетам, само со една измена во текстот:
наместо end да биде And now that we've come to the start of our rainbow.
PS. Немој некој да ми ја земал песнава, ќе ве скршам:ninja, резервирана е за... :^) не знам колку години. :D
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Од сите ора, го знам само она виенското оро. Валцерот.
Така да, само тоа би го играл на мојата свадба. Ако ја има.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
I will always love you - aко воопшто напраам некоја класична свадба.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Зависи од партнерот,бендот...Сите уствари сакаме нешто уникатно.
Ваљда.
Според мене барем,ако ништо друго таа песна треба на некој начин да ме поврзува со личноста со која би решила да биде тоа прво танго на таа церемонија.
Башка ако се погоди со ,,две левии,,(не од подсмев),сигурно дека никој не би сакал да не му оди играњето,во тој случај би било нешто по бавничко.:giggle
Дајте некој предлог ајде,на пример да биде нешто македонско(доколку се решам,да ми се најде).:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini