Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба? | Црнобело Форум

Со која песна сакате да го изиграте првото танго на вашата свадба?

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
155
256
1,063
има разлика од валцер до танго...кај нас се игра валцер инаку што се тиче мене аргентинско пар екселанс:
од најубавиот филм на светот!
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Пред се би сакала прво со тато да изгирам едно танго на оваа песна
А потоа на овааа со маж ми хахахахаха
 

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Дефинитивно со оваа, само испеана малку побавна... нормално од самиот бенд кај мене на свадба :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer