Социјалните мрежи и нивното влијание врз врската

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Врвот на мизеријата е моментот кога ние сами дозволивме врските да ни бидат диктирани од една уште помизерна социјална мрежа! Btw сакав само да кажам дека пред околу саат време раскинав со дечкото ради расправија што тргна од тоа што има коментирано средношолка онака сочно и провокативно. Ало средношколка!!!! "Дечкото" 26 години. Толку...
Ништо не ме чуди, исто би постапила. За жал има и такви машки на такви провокативни мачкици што паѓаат, ама тоа само на фб во живо мирни се. Ехее колку има такви бракови распаѓаат, а не па врски. Пак ќе речам не е до неа, до дечкото е. Да бил некој сериозен немало такви испади да прави и да коментира кај ќе стигне :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Molecule X

Molecule X

Староседелец
12 јули 2015
12
5
1,003
33
Искрено меко кажано е дека сум изненадена, познавајќи го него ја сум во шок. Ама предпоставувам луѓето се менуваат, нема тука ништо чудно.

Ехе редовно. Се однесуваше како зрела персона спремна за нешто по сериозно. И на крај ја со фино го прашав што е прашав што е работата со коментарите и ме напанда па викање, на сцени па скандали па све. И тогаш сфатив колку само нападод е најдобра одбрана и дека тоа го прават недозреани луѓе/
 
Последна промена од модератор:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ехе редовно. Се однесуваше како зрела персона спремна за нешто по сериозно. И на крај ја со фино го прашав што е прашав што е работата со коментарите и ме напанда па викање, на сцени па скандали па све. И тогаш сфатив колку само нападод е најдобра одбрана и дека тоа го прават недозреани луѓе/
Тогаш е излишно да му срипуваш нон-стоп ради неговите испади :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Molecule X

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
@Molecule X воопшто да не се грижиш, дечкото се надевам си го пратила упм и не планираш да се враќаш повторно на такво недозреано мажуле. Можеш само да се изнасмееш што се пали на тинејџерки и биди среќна што го откри на време за да не го троши залудно твоето. Има и вразумени момчиња со сериозни намери, ама изгледа тие во реткиот вид спаѓаат :)
 

Molecule X

Староседелец
12 јули 2015
12
5
1,003
33
Пратен, испратен и попратен со желби да заврши со таква на крај ;) А време за губење па и немам баш така да подобро сама него во испревртена врска :) Ама многу ме чуди и колку и да звучи исклиширано стварно не е недозреано мажуле али изглед вара така да повеќе среќа нареден пат :D
 

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
20
118
28
Сега повеќе се растутуваат врските од колку да се спојуваат. Социалните мрежи прават пакост во браковите или врските бидејки некој и пишал на невестата па ајде сега развод.