Социјалните мрежи и нивното влијание врз врската

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
имаат ли влијание друштвенививе мрежи, до тој степен да речеме да ја уништата една врска чисто ради флерт на едниот партнер ??
Се почесто сум сведок на разделби баш токму ради тоа
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
600842_364866243583457_107937363_n.jpg

Јас збесвев ко ќе видев дека имат лајкирано слика на некое девојче. И после одма филмови си правев дека имат нешто со неа. Лудо.:D
 
  • Like
Реакции: Legioner

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Постои правилно и неправилно користење??:^) Не - взаемна доверба - постои или не постои..
Ако нема доверба, колку и да се сакаат двајцата врската е разнишана.Според мене ако нема взаемна доверба, врската практично исто како и да не постои... :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
Се` зависи како се сфати животот општо. Ако виртуелноста, која во модерно време е се повеќе застапена се сфати сериозно, тогаш за жал, врската ќе зависи од социјалните мрежи.
 
  • Like
Реакции: JaMi and Luckky

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Јас би прашал друго:
-Дали интернетот за секого, ги затупува мозоците на луѓето.
Ако толку си ја сакаш својата парнерка нема да дозволиш едно chat-ување на facebook да
Се почесто сум сведок на разделби баш токму ради тоа
сведок или причина?
----------------------------
Мала буква на почеток на реченица. Интересно.
grammar_nazi_300x300.png