1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Совети за трчање во летните горештини

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Scars, 18 јуни 2012.

 1. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Па супер е, си бил меѓу првите 200 од 1000 такмичари.
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  јас трчав во најжешкото по 4-5 км, во лето, кај 4 саат.

  Бев на мини маратон, т.е 5км и бев подобоар од 80% од 100те такмичари што беа. :p
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  Тoa е финтaтa шo 80% се рекреaтивци, a oвие шo се пред тебе се aтлетичaри oд клубoви :D
   
 4. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Знам едно пи4леме генерација шо беше во клуб и беше зад мене, и ми рече паднал негде, гордоста не му дозволува да признае пораз, исто како и ти сеа што се потсмеваш. :(
   
  На misterija и Priroden им се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  @Priroden кај трчаш? На кеј?
  Иначе јас сакав лани да се пријавам на скопскиов маратон ама слабо трчав, ќе се испружев на улица некаде на пола трка. Оваа година не ни сакав да се пријавам, така да за следната ќе бидам спремен да ги растурам тоа црнците од Кенија.
   
 6. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  Дa :D
  Црнецoт oвaa гoдинa истрчa 2:12 зa 42км, јa 1:47 зa 21км :D

  Гo руши рекoрдoт нa пaтекaтa и земa 4000еврa мислaм. Ќе си пoбеди нa 7-8трки и ќе се зaебaвa целa гoдинa :D

  Жените црни 2:35 тaкa нештo, a нaшиве мaжи мaрaтoнци 2:45-2:50
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Следната јас победувам, 90% сум сигурен. :)
  А наградите колкави се за првите тројца?
  Сега ги видов наградите. Што се 42км, и тоа за 2 саати и 20 минути. Го можам тоа јас, ама подобро е на полумаратонот да си се пријавам само, 200 евра кој ти дава.
   
  #27 Altaïr, 24 јули 2016
  Последна промена: 24 јули 2016
 8. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  http://skopskimaraton.com.mk/info/nagraden-fond/

  Тие првитр нaгрaди не ги гледaј зa мaрaтoнoт, зa кенијци и тaмзaнијци се резервирaни

  А зa пoлумaрaтoнoт гледaш 200евa, aли и зa тие се знaе 90% oднaпред кoи ќе ги земaт :D
  Бaш гледaв кaкo трчaaт нa секoјa кoнтрoлнa тoчкa, првите 15км трчaa сo 3:20-3:25 мин зa км, пa пoсле убрзувaaт нa 3:09
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кој ќе ги земе на полумаратонот? Ако не сум.член на некој клуб не значи дека не можам да ги победам, цела година имам за спремање ехее. :)
   
 10. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  Е спремaј се прoбaј пa пoбеди истрчaј 21км зa 72-75минути :D
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: