1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Смешни и непријатни ситуации во маркети

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Altaïr, 4 декември 2014.

1. deadhalf

deadhalf Староседелец

Зачленет на:
    7 јануари 2013
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    9
    пред една недела бевме со сестра ми и братучедка ми до маркетче и по нас тргна и кучето мое..ние си влагаме во маркетот(нели вратите со отвараат сами) кучево по нас да ти тргнало ние си пазариме,разгледуваме коа се свртев и го видов ми се стемни , сите вработени се стрчаа да го изнесат а сите муштерии ни се смееа :Dморе среќа кај фрижидерите отворени со месото што не отиде иначе леле мајче :rofl

На JaMi, Метаморф, Kisserboy и уште 1 член му се допаѓа ова.
  2. Ditto+Maker

Ditto+Maker Истакнат Член

Зачленет на:
    8 декември 2014
    Мислења:
    351
    Допаѓања:
    254
    Влегувам во продавница за здрава храна, арно ама таму се продаваат и не толку здрави работи, т.е. благи работи. Епа има едни благи нешта, се викаат Шехерезад :biggrin. Се продаваат со лешник, со капучино и обични- цели чоколадни. И' велам на продавачката: "100 гр. Шехерезад- обични." А, таа мене: "Обични, има и такви?" Јас си викам во главата: :eek:, абе ти продавачка си, или што? И, после како нешто најнормално да е, велам: "Па, на тие чоколадните мислам..." Од излегувањето од продавницата, па се до денеска, уште се чидам на ова(facepalm).

3. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,202
    Допаѓања:
    2,277
    Баш прееска ми текна на уште една случка. Си одам на каса во тинекс онаа брзата, застанувам на ред и чекам. Оп се мрдна редот таман да направам чекор абе нешто ми ја зграбчи ногата, се стресов си викам што се случи, се вртам и гледам едно мало детенце погрешка место ногата на мајка му мојата ја фатило. :D Дали ја виде мајка му или се осети дека тоа не е ногата на мајка му се тргна и одма се сокри позади мајка му, душичка не знам дали повеќе се уплаши или усрами, му се насмеав и си продолжив понатаму.

#23 escape, 26 јануари 2015
    Последна промена: 26 јануари 2015
  4. Перомикик

Перомикик Нов член

Зачленет на:
    19 август 2015
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    5
    На ВАШЕ барање ке го вклучиме проектот ПЛОВЕН Вардар во нашите планови.:):):)

5. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,736
    Допаѓања:
    767
    @Electra и уште да и платеше на касиерката со картичка ке се самоубиела може ?! :) ;)
    а замисли тазе лакирани да ти биле ноктите ?? :)

@Aleksis а замисли вратата да била на механичко отварање ?
    Сигурно си фатила боја малце во Верото како да си била викенд во грчка ?! :)

#25 Mnogo Bitno, 16 септември 2015
    Последна промена од модератор: 16 септември 2015
  6. GIRL004

GIRL004 Нов член

Зачленет на:
    20 април 2017
    Мислења:
    21
    Допаѓања:
    5
    Одам во продавница и требаше да купвам нешто бевме друштво и сеа јас на телефон и кажвај му прам на другар ми шо да земвам ... и ние за кока кола (кока) само викавме и ми прај земи цигари то то то и му кажвам на продавачката и му прам а за пиење КОКА ми прај

и јас на продавачката дај ми и Кока од две кила ...
    (не е нешто баш за в земја да пропаднеш ама се усрамив ... ама сеа коке ми текни се смеам со другар ми уште ко несалам) :D

7. Just Smile

Just Smile Нов член

Зачленет на:
    20 јануари 2019
    Мислења:
    24
    Допаѓања:
    22
    Влагам у една кинеска продавница со ќерката, мала, тесна, не се поминва. Малата зима нешто, ја идам по неа. Имаше на средина едно како закачалка со појќе помали нез да опишам, ама се клати. Јас со ранец на грб поминвам, и го турнав несакајќи. А на то имаше ластици, шноли, белегзии, свашта. Се на земја:D. Доаѓа едната продавачка и почна да вика лелеее шо напрај бе дечко. Отиде таа дојде друга вика немај гајле и на мене ми падна 3 пати, се научив ко машина собирам. И помина то плативме тоа што купи и искачаме и малата ми вика: тато ти ли турна тоа? И ја, не бе тато само падна, дедо треба да дојде да го попрај. После на дедо и вика дедо ај напрај тоа таквото, и он се чуди:rofl

Сподели: