1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Смешни и непријатни ситуации во маркети

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Altaïr, 4 декември 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Барав и не најдов ваква тема, што значи дека нема или сум слепец.

  Инспириран од постот на @Aleksis во Денес ме насмеа, за паричките, кесите и нервозната продавачка, еве цела тема за да си кажете ако сте се нашле во слична ситуација.

  Дали била смешна или непријатна од која ви дошло да пропаднете во земја, пишете си и да се смееме.

  Мене не ми се случило ништо, затоа што на ваков фраер никој не смее да му рече ништо. Уствари можеби ми се случило ама не памтам, ако ми текне ќе пишам. :)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Пред месец дена некаде, си појдов до продавница преку улица да си купам кафе.
  Никаква, по тренерчиња, со соберена т.е. залижана коса, шминка јок. Си застанав така на каса, си чекам ред...кога и се насмевнав на касиерката, мислам дека девојкава гром ја удри. Една така скиселено-намуртена фаца направи, се стегна, а мене прво ме фати еден срам, па после во себе си викам: Е, да мори, ти лепотица да не си нешминкана?
  И кога дојдов дома сфатив дека претходно грицкав недосушени нокти и имам црн лак на забот и делувам ко некој да ми го поткршил. (facepalm)
  Мислам дека сега девојката ме знае од километар и внуците ќе ги плаши со приказни за мене. (worried)
   
  На GIRL004, Mnogo Bitno, escape и уште 11 други им се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Пред две и нешто години во продавница да си купиш чоколино, продавачката ти вика „малото почна да јаде и вакви работи?“ а ти вол 30 годишен и 100 килаш низ заби ѝ викаш „За мене“....
   
  #3 Аркантос, 4 декември 2014
  Последна промена: 4 декември 2014
  На Mnogo Bitno, warr, escape и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
 5. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Си влегов јас во Веро со намера да купам замрзнато тесто за пица, кој ѓавол ме натера тој ден домаќинка да изигравам.
  Наместо две теста во пакување јас сум земала од оние пакувања со по едно тесто. И тоа го забележав на каса. Направив една невина фаца, и некоја глупа насмевка и ги замолив оние зад мене во редот да почекаат да земам уште едно тесто. :facepalm2
  Некако со мумлање и скиснати фаци пропратени со превраќање очи зашо ептен беше гужва ми дозволија, и трчајќи од еден фрижидер до друг целата засрамена и испаничена најдов уште едно тесто и конечно стигнав на каса.
  Додека плаќав уште еднаш се извинив и засрамена од гужвата што ја направив си се собрав да си одам. Зјапав во новчаникот демек си местам кусур, зашто неможев да погледнам лево-десно од срам. Мислам дека сите ме пцуеја од мојот ред, и сите ме гледаа ко којзнае какво злодело да направив.
  Сакајќи што побрзо да излезам од маркетот направив глупост. Наместо од вратата кај што се излегува се лупнав во вратата каде што се влегува. Ама она лупање буквално, смачкав тоа тестата арно јајца што немав купено. Давање еден поглед назад, луѓево што ме виделе ми се смеат. (worried)Праење уште една глупа насмевка (демек на моја сметка (facepalm)) и шпринт накај дома. Како врв на сето тоа, пак излегов од таа врата каде што се влегува, се избуткав со еден човек кој влегуваше во тој момент. Кој идиот.
  Си поплакав дома малку ептен бев засрамена, и плус имаше една девојка во маркетот што ме познава ама сега ми е смешно.
  Сум имала милион вакви awkward ситуации, ама на оваа ми текна прво.
   
  На Mnogo Bitno, violetmoon, Electra и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што не му рече на тој што влегувал, каде одиш бе луд. :patos
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Играв дота, и додека отчукуваше времето кога повторно ќе се оживеам и да не ме фати afk состојба и кикнат, трчав до продавница да земам нешто благо, бидејќи немав сила веќе да кликам на маусот. Брзав.... брзав и само брзав, кога влегов внатре пред мене стоеше жена, па можеби жива мера еден тон и фино лепо кружев низ цел маркет (2 редици беа) за да стигнам до чоколадната бисквита, нанервиран премногу дури и ја колнев, з'страмота за машко. И како што бев затрчан накај дома, пошто имам око соколово, го загледав пит булот пуштен на улица од комшиите (шлакнати се) и фатив не видов заобиколив едно 2-3 улички за да си влезам дома од долната улица. Кога си влегов дома, очекував само да бидам кикнат од играта, арно ама и компјутерот автоматски се исклучил.


  Да ти еам и чоколадна бисквита и се'!
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  хахаа ми текна од пред некоја недела, бараме со другарка млад кромид
  И влегувам ја , во кој знае кој муд бев само на шали ми маваше умот па и кога сум со неа само глупости трескање
  јас- Здраво
  Продавачката-Здраво
  Јас (покажувајќи накај гајбата со кромид) - Кромид?
  Таа - Да
  Јас -Млад кромид ?
  Таа-Да
  Јас- Бонд ?
  Таа - Да
  Јас-Јејмс Бонд ?
  Таа - Да хаха
  Морав некако да се извадам поради Кромид , млад кромид :facepalm2
  мејд мај деј хахахах :D
   
  На GIRL004, Podem и Хоуп* им се допаѓа ова.
 9. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Зошто постојат трафики...
  Пред месец дена ги чекам моиве пред супермаркет да слезат од кај тетка ми од зграда едно 10 минути,шо ќе правам,влевам у супермаркетов,се вртам по рафтовите исто 10 минути за на крајот да чекам на каса уште 10 минути,цела редица сите со по 50 евра пазарлак,за јас сиротиот да земам пакетче орбит од 25 денара и никогаш да не влезам пак!
   
 10. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Неговиот поглед ми го кажуваше тоа мене. :zelen
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: