Случки од нашето детство

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
733
Има премногу случки кои се уште ги паметам како да се случиле вчера.

Јас и брат ми требаше да ја почуваме сестра ми, која како мала беше многу немирна и намерно сакаше да бидеме виновни за да не караат. Бевме во Грција и со брат ми си ловевме мечиња и наеднаш ја снема. Ја најдов јас на следната уличка. Плачеше многу, а не признава дека намерно избега.

На роденден кај некои пријатели сум ги натепала другите деца, поголеми од мене за јас и брат ми да си играме со играчките.

:zelen(star)
 

Browny

Староседелец
20 октомври 2014
24
9
1,003
Многу ми е смешно кога ќе помислам на друштвото од детството.Бевме 6 вкупно,3 момчиња,3 девојчиња,3ца навиваа за јувентус,а 3ца за интер,3ца шутираа со лева нога,3ца со десна. Не се прибиравме,само со полиција .
Кога почнавме да одиме на училиште имавме симпатии се разбира,но не сакавме да не дознаат машките од друштво дојдовме до идеја да имаме љубовно дрво.Кога се пентаревме секоја си имаше свое место каде седи и бевме потпишани заедно до сипатијата со срциња со се.Подоцна ни текна да имаме дрво кое што ќе ни биде дневна соба,па и кујна и се,само сфативме дека за тоалет е неизводлово па малку се разочаравме.
Еее колку беа возбудени другарките кога ме видоа пред зграда (дека бев кај баби ми на гости) дека немале трпение веќе за да ми кажат какво место нашле за криенка.Контејнери.. лелеее кога ми кажаа ќе се онесвестев.Ама што да се прави мора да се почитува нивниот труд,кој знае колку мислеле за да им текне и така 3те се криевме по кантине.
Но дефинитовно незаборавен период од животот.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Многу ми е смешно кога ќе помислам на друштвото од детството.Бевме 6 вкупно,3 момчиња,3 девојчиња,3ца навиваа за јувентус,а 3ца за интер,3ца шутираа со лева нога,3ца со десна. Не се прибиравме,само со полиција .
Кога почнавме да одиме на училиште имавме симпатии се разбира,но не сакавме да не дознаат машките од друштво дојдовме до идеја да имаме љубовно дрво.Кога се пентаревме секоја си имаше свое место каде седи и бевме потпишани заедно до сипатијата со срциња со се.Подоцна ни текна да имаме дрво кое што ќе ни биде дневна соба,па и кујна и се,само сфативме дека за тоалет е неизводлово па малку се разочаравме.
Еее колку беа возбудени другарките кога ме видоа пред зграда (дека бев кај баби ми на гости) дека немале трпение веќе за да ми кажат какво место нашле за криенка.Контејнери.. лелеее кога ми кажаа ќе се онесвестев.Ама што да се прави мора да се почитува нивниот труд,кој знае колку мислеле за да им текне и така 3те се криевме по кантине.
Но дефинитовно незаборавен период од животот.
Јувентус, Интер...not a good starting point for a child :kafe
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Со братучетка ми кога бевме мали многу бевме первезни и сега сум не дека не сум и она кога доаѓаше кај мене да спие и кога ќе станеме сабајле демек сме сонувале нешто и кажувавме глупости,тресевме зелени