1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Случки од нашето детство

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Gemini, 23 јануари 2013.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Има премногу случки кои се уште ги паметам како да се случиле вчера.

  Јас и брат ми требаше да ја почуваме сестра ми, која како мала беше многу немирна и намерно сакаше да бидеме виновни за да не караат. Бевме во Грција и со брат ми си ловевме мечиња и наеднаш ја снема. Ја најдов јас на следната уличка. Плачеше многу, а не признава дека намерно избега.

  На роденден кај некои пријатели сум ги натепала другите деца, поголеми од мене за јас и брат ми да си играме со играчките.

  :zelen(star)
   
 2. Browny

  Browny Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  9
  Многу ми е смешно кога ќе помислам на друштвото од детството.Бевме 6 вкупно,3 момчиња,3 девојчиња,3ца навиваа за јувентус,а 3ца за интер,3ца шутираа со лева нога,3ца со десна. Не се прибиравме,само со полиција .
  Кога почнавме да одиме на училиште имавме симпатии се разбира,но не сакавме да не дознаат машките од друштво дојдовме до идеја да имаме љубовно дрво.Кога се пентаревме секоја си имаше свое место каде седи и бевме потпишани заедно до сипатијата со срциња со се.Подоцна ни текна да имаме дрво кое што ќе ни биде дневна соба,па и кујна и се,само сфативме дека за тоалет е неизводлово па малку се разочаравме.
  Еее колку беа возбудени другарките кога ме видоа пред зграда (дека бев кај баби ми на гости) дека немале трпение веќе за да ми кажат какво место нашле за криенка.Контејнери.. лелеее кога ми кажаа ќе се онесвестев.Ама што да се прави мора да се почитува нивниот труд,кој знае колку мислеле за да им текне и така 3те се криевме по кантине.
  Но дефинитовно незаборавен период од животот.
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Јувентус, Интер...not a good starting point for a child :kafe
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Со братучетка ми кога бевме мали многу бевме первезни и сега сум не дека не сум и она кога доаѓаше кај мене да спие и кога ќе станеме сабајле демек сме сонувале нешто и кажувавме глупости,тресевме зелени
   

Сподели: