Скриени објекти

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Многу ми се монотони, еднолични игриве... Последнава година-две се трудат да прават хибриди, па ги мешаат со некои други жанрови (симулации, авантури...), но не е тоа тоа, едноставно досадни ми се.
Поинтересни ми се дури и оние match-3-objects игри - Zuma/Luxor.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Омилени ми се, а одамна немам играно некоја ваква игра:giggle
Најмногу ми се допаѓаат:
- Mysteriez! (Повеќе делови има) и
- Fishdom H2O.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Деновиве ја играв Phantasmat 4: The Dread of Oakville Collector's Edition и не беше до толку лоша. Ми се допаѓа што во последно време игриве ги прават со поголема доза на хорор моменти, но од друга страна пак, се помалку ги има оние класички загатки со барање на предмети. Како и да е, одличен начин за лесна занимација и вежбање на меморија.


Пред оваа ја изиграв Beyond: Light Advent Collector's Edition, има интересна sci-fi приказна и доста реална е играта. Not bad, али повеќе си сакам "страшни" hidden object игрици.