1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скриени објекти

Дискусија во форумот 'Игри' започната од MissChievous, 3 март 2012.

 1. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Многу ми се монотони, еднолични игриве... Последнава година-две се трудат да прават хибриди, па ги мешаат со некои други жанрови (симулации, авантури...), но не е тоа тоа, едноставно досадни ми се.
  Поинтересни ми се дури и оние match-3-objects игри - Zuma/Luxor.
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Нова дел од Mystery Case Files - Shadow Lake.
  Изгледа интересно и доста квалитетно направена, како и предходните делови. Ќе ја испробам деновиве.
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Ги обожавм ваквите игри :)
   
 4. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Моите омилени :)
   
 5. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Омилени ми се, а одамна немам играно некоја ваква игра:giggle
  Најмногу ми се допаѓаат:
  - Mysteriez! (Повеќе делови има) и
  - Fishdom H2O.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Деновиве ја играв Phantasmat 4: The Dread of Oakville Collector's Edition и не беше до толку лоша. Ми се допаѓа што во последно време игриве ги прават со поголема доза на хорор моменти, но од друга страна пак, се помалку ги има оние класички загатки со барање на предмети. Како и да е, одличен начин за лесна занимација и вежбање на меморија.  Пред оваа ја изиграв Beyond: Light Advent Collector's Edition, има интересна sci-fi приказна и доста реална е играта. Not bad, али повеќе си сакам "страшни" hidden object игрици.

   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еве една многу добра hidden object игра - Maze Subject 360 Collector's Edition. Има интересна приказна, мистериозна со хорор моменти и доста реално е направена.

   
  На Thrashbt, Saladin и Altaïr им се допаѓа ова.

Сподели: