1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скриени објекти

Дискусија во форумот 'Игри' започната од MissChievous, 3 март 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Играте ли игри од типот hidden objects? Јас ги обожавам, особено оние на Mystery Case Files, а најмногу Dire Grove. Цел ден се оставам кога ќе започнам некоја! :biggrin

   
  На The Tramp, Black Mamba, Sugar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Своевремено ја играв MFC Huntsville, ептен мерак ми правеше. Сеа ќе побарам троа по нет, но може и тука некоја добра препорака за не толку јак ПС.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Скоро сите се на BigFish http://www.bigfishgames.com/. И деловите на Mystery Case Files http://www.mysterycasefiles.com/.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jovanKH2O

  jovanKH2O Староседелец

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  82
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Највише ги мразам овие игри
   
  На mAcIkA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Ги обожам! :) добри се за тепање досада и за учење на нови зборови :)
   
  На The Tramp и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 7. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Ги играм, најитересни ми се. Сега има една таква на ФБ, по цел ден ја играм.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. filigran

  filigran Нов член

  Зачленет на:
  10 март 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  9
  Леле и јас исто така, цел ден го губам,
  ма каков ден ДЕНОВИ:pinokio
   
 9. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  Hidden Chronicles и Mystery Manor на фб :)
  а иначе има и сјатови за игри кој ги посетувам...има доста такви игри...добри се :)
   
 10. LazyMonday

  LazyMonday Нов член

  Зачленет на:
  30 мај 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  17
  Обожавам вакви игри. Едно време стално ги симнував и се заборавав играјќи. "the serpent of isis" , "escape from rosecliff island" , "mystery legends/ sleepy hollow" и уште мнооогу други.
   

Сподели: