Силеџии (bullies)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Веројатно повторно би ги игнорирал одредено време, а ако не помага тогаш пак ќе барам стручна помош.
Стручна помош од некој боксер или каратист, зашто таквите ќе престанат само кога ќе им се смени личниот опис и нема да ги познаат дома.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teresa and Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Стручна помош од некој боксер или каратист, зашто таквите ќе престанат само кога ќе им се смени личниот опис и нема да ги познаат дома.
Ама може нешто уште поголемо да произлезе од тоа. Ама некогаш ни насилство, ни разговор, советување не помагаат да се намалии лошото кое го поседува силеџијата.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Сите силеџии што ги знаев станаа и останаа пропалици, гребатори за едно пиво некој да ги чести пред маалската продавничка и не знаат посложен муабет од стринско оговарање газови и цицки да удрат, евентуално за партија или колку се препиле викендот.

Пред некој ден видов оддалеку еден од најмирните школски што ги имаше во клас и се сеќавам како детево, бидејќи беше поситно и мирно, па го тртеа на клупа, му спуштаа панталони и си „играа“ Мастеркард со него така што ќе му пројдеа со тетратка кај задникот.
Знам дека вака можеби звучи смешно, но само ако си се сложил и на зафрканција правите со друштво такви глупости. Вака не можам ни да замислам каква несамодоверба му створило тоа.
За жал, во класот имавме повеќе силеџии отколку океј деца, па секогаш кога ќе се обидевме да одбраниме некој, бевме наредната мета на идиотите.
Немаше посреќно дете од мене кога се откачив од тие ликови.
Имаше 2-3 и во средно, ама го јадеа од поголеми риби.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider