Серии - Општи дискусии

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Гледам некоја за снежана и лошата кралица у ново и старо време,првата епизода ми дојде некако детска ама после се развива приказната.Има луѓе што ја гледаат и кажуваат дека е супер а веќе се емитува трета сезона.Лошата кралица ја нашле најубава:gjavol
ONCE UPON A TIME се вика серијата па кој може нека ја ѕирне па ќе ја коментираме


Јас ја гледам серијава и тоа од самиот почеток кога почна да се прикажува и искрено првите две сезони беа поинтересни од третава сезона сега што се прикажува. Многу работи се бесмислени и ептен измешани, стварно претераа. Пример
Мулан ќе се заљуби во Заспаната убавица, Хенри е син на Беј, а Беј е син на Рампл, Рампл пак е татко на Реџина и испаѓа дека Реџина е тетка на Хенри. И од каде па сега Петар Пан е лош, а капетанот Кука добар?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Гледа некој Д Ориџиналс ... за вампирските дневници е измислена ,почнаа многу да ја тупат таму

Hail the King

vampire-diaries-gifs-klaus-cwtheoriginals.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
гледај некој Д Ориџиналс ... за вампирските дневници е измислена ,почнаа многу да ја тупат таму

Hail the King


Јас ја гледам, сега за сега онака интересна ми е. Но, од Вампирските дневници немам гледано ниту една епизода, не ни планирам.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
па вампирите добри беа на почеток али веке пета сезона не се интересни,..
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Supernatural со закаснување од неколку години почнав да го гледам.Не сум воодушевен ама за ладење мозок после работни обврски не е лоша.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Redhead

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
TVD отупеа више со тинејџерски глупости, 5тава сезона гарант е последна. Наспроти, The Originals ептен ми се допаѓа, нема teen crap, има интересни сплетки и ликови, плус Њу Орлеанс додава автентична атмосфера.

Supernatural од прва епизода ми една од омилените, само гледајќи наназад на првите 2 сезони што ги даваат на МТВ, се потсетив и заклучив дека the good stuff започнуваат со 4та сезона, кога доаѓа во улога ангелот Кастиел. Да, сеуште во секоја епизода ќе има посебна приказна, но пратиме и општа лична приказна поврзана со браќата, ангели, демони, пекол, рај. Од секогаш ми се допаѓало колку е прикажано сето тоа реално, што делува ептен природно и вистинито.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Redhead

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Мене лично ми се допаѓа серијата The Originals и тоа каде каде е подобра и поинтересна од TVD. Се надевам само дека оваа сезона ќе е последна за TVD бидејќи ми се смачи од сите тие двојници, уште малку како што тргнала работава ќе си заминат сите други ликови освен Стефан и Елена и нека се врти приказната околу нив и нивните двојници.
The Originals затоа си е супер серија, пред се интересна приказна, ликовите се супер, Елајџа и Клаус се мерак за очи иако тука може да спаѓа и Марсел :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ја гледа ли некој Dracula или Da Vinci's Damons?
Вреди ли да почнам некоја да гледам?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ја гледа ли некој Dracula или Da Vinci's Damons?
Вреди ли да почнам некоја да гледам?

Јас ја имам изгледано пилот епизодата од Дракула... ЕДВАЈ! Полоша глума во серија немам видено! Искрено, не можев да се сконцентрирам на приказната зошто премногу ми сметаше ужасната глума. But, maybe it's just me.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma