Св. Валентин vs. Св. Трифун

Што ќе славите утре, т.е што најчесто славите?

 • Св. Валентин

  Гласови: 3 8.3%
 • Св. Трифун

  Гласови: 22 61.1%
 • И двете

  Гласови: 11 30.6%

 • Вкупно гласале
  36

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,141
1,153
Big Sur
Шубо, немаме ни романтичари, ни пијаници значи. :zelen
Вчера беше толку ладно и толку се успав, што не ми ни текна на денов (што сметам така е и најубаво).
Друга убава работа беше што по град не видов ни едно мече, срце, зајче и не знам што.
Ич не ми е јасно како некој над 17 години се потресува за било кој од празнициве, па се докажуваат колку се љубовџии или силни, самостојни пијаници. :D
 

Sasho

Полноправен Член
12 ноември 2020
35
10
8
38
никој не видел ништо убаво од Валентин а да не е тинејџер или некој помлад. Се знае за нас постариве што си е наше и што си се поштува па не мора да се правиме дрва туку доста е тој западљачки стил да го отфрлиме.