Св. Валентин vs. Св. Трифун

Што ќе славите утре, т.е што најчесто славите?

 • Св. Валентин

  Гласови: 3 8.3%
 • Св. Трифун

  Гласови: 22 61.1%
 • И двете

  Гласови: 11 30.6%

 • Вкупно гласале
  36

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
секогаш сум славел св трифун , некако појке ми оди виното од шо љубовта:) се зафркавам моментално сум сингл ама и кога сум бил во пар секогаш сум славел св трифун сме разменувале нешто поклони ама ништо специјално..
 

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
278
1,063
Скопје
Во принцип Св.Трифун, но ако се земе во предвид дека Св.Трифун секогаш го славам со љубената, гласам за Двете :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Blueberry

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
405
363
Skopje
Св. Трифунко, зашто ова другиов нема зашто да го славам , ми згасна љубовта за кратко време :D
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Како православна христијанка, Свети Трифун.
И ние имаме свој празник на љубовта, верата и надежта, а тој е на 30ти Септември.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: zica and lady_blue

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
ај со среќа неака ви се денешните празници за многу години истите, неазвисно дали ке бидите опиени од љубов или од вино , најбитно е да си помините со најблиските и саканите.. Среќни празници