1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Свадбени обичаи

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Mila Kunis, 15 мај 2012.

 1. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  Јас на мојата свадба , од обичаи , испукав 5 куршуми од плашливец :rofl .

  Инаку , само црковни обичаи поштувам , другото е се произлезено од народот . Не правев свадба со обичаи , само оној преку прагот го испоштувавме со маж ми , другите јок . А и мачење е за сите , не само за младите .
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: