1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Само 7 минути за вежбање

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од misterija, 2 февруари 2016.

 1. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Па и не изгледа толку тешко. Јас дел од вежбите веќе правам, ама убаво е да додам и другите кои се на сликата. :)
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  За во домашни услови ви препорачувам Stability training со топка , еве веќе 8 години го следам таквиот тренинг меѓу оној напорниот и е одличен во секој поглед .
  Пред се Stability овозможува стабилност во движењето или трчањето во одредена спортотска активност ,а нај веќе за јакнење на лигаментите со што ви помага да сте имун на повреди , доста го намалува процентот да се повредите ...
   
 3. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Дали е тоа нешто слично на пилатес?
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Па е слично да само не е баш така ,stability има сосема различен пристап ,а зошто , девојките нај често во пилатес си вежбаат по лесни вежби како да си одржат некоја линија која ја стекнале со трчање или теретана , пријатнно чувство преку цел ден итн ...
  Stabiliti ти е процес кој како што кажав е разновиден ,имаш топка и полу топка онаа за под нозе која овозможува и тренинг со фудбал истовремено , додека големата топка овозможува тренинг истовремено со по лесни справи како ластици за истегнување ,мали тегови и слично , кажав во едно друго мислење дека stability нели во глобала овозможува еден вид на стабилност ,а пред се превенција од повреди , јас тие вежби што ги вежбам со програма се за лигаменти и стабилност , нормално не можеш на почеток на своја рака затоа што би било во се ветер ...
  Пилатес е исто замена за добро истегнување и исто така вежба за мускулатурата во по блага форма значи 2 во 1 , незнам дали имаш видено и трудници како го практикуваат пилатесот само со понежни вежби нормално за да има мир угодно и свежо тело ....
  Има многу вежби нај различни зависи каква потреба имаш ?!?! :D
   
  #14 Mnogo Bitno, 17 март 2016
  Последна промена: 17 март 2016
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  24
  Дали редовното вежбање помага за полесно памтење при учење?
   
 6. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Да, и повеќе здрава храна и вода
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: