1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Само 7 минути за вежбање

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од misterija, 2 февруари 2016.

 1. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Оваа програма од само седум минути вежбање е многу популарна и се повеќе ја прифакаат луѓето кои сакаат да имаат здраво тело, здраво срце и зајакнати мускули. Мислам дека неможе сега никој да се "вади" како нема време од многу обврски и итд. да одвои и да се позанимава малку за добробит на своето тело и здравје.
  Секоја вежба се прави во времетраење од 30 секунди па потоа пауза од 10 сек...можете и напоредно, без пауза, да ги направите сите овие вежби а Ви гарантирам дека задоволителни резултати ќе видите за месец дена.
  glavna-sedam-minuta-dobra-f.jpg
   
  На Ananas и corki им се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  За пред пливање може да ...
   
 3. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  што..??
  Програмава ја користам и верувај дека е супер..е сега за ептем мрзливци ништо нема да ги натера да мрднат со задникот.
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Да ок , далеку од тоа не реков дека е лоша , само кажав дека е добра за истегнување на телото пред тренинг ,барем за мене ,јас трчам секој втор ден по 7 км ,а цел тренинг трае саат ипол, така да баш е одлична и ефикасна како и за почетници ,а и за оние кој се залежани :D;)
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  @misterija ova mi gleda tesko nekako..(worried)
  Se zaebaam bee :zelen
  A da te prasam ti licno po kolku prajs od sekoja vezba? Kolku sklekovi, cucnjevi i tn...
   
 6. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  хахаха...ништо не е тешко..се разбира дека ти прво ке почнеш неколку месеци умерено да вежбаш за да го припремиш организмот за напорите а тек потоа интензитетот ке го зголемуваш. Доволно е помалку од 10 мин.секојдневно интензивно вежбање за да настапат вистинските метаболички промени во телото, да почне да се намалува телесната тежина, се намалува стресот и има и други корисни позитивни промени...Е сега колку склекови и чучњеви, незнам за кои мислиш ама да си знаеш дека испод 20 тина нема...само нагоре...:)
   
  На corki и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Го имам ова ко апликација на таблет, солидно е. Си мери и ти кажува кога да почнеш/прекинеш.
  Летоска вежбав активно и многу фино ми идеа вежбиве после ручек. Во сета таа вруќина, одлично идеше нешто вака кратко.
  HIIT (High Intensity Interval Training) е, така што сигурно е ефективно ако се изведува правилно. Нормално, збориме за зацврстување претежно, за слабеење треба многу повеќе.
   
  На misterija и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Hahaha dovolni mi se samo cucnjevi dr nisto ne mi treba imam dobra forma . . Uste samo malku da se zaobli toj del i... :cool::sram
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Пази да не може некој што прв пат вежба да направи 20 склекови за 30 секунди. Ќе падне во несвест.
   
 10. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Читај полека, смирено и разбирај...убаво пишав дека треба првите месеци Умерено вежбање за тие што почнуваат, а останатото важеше за мене.
  многу си брззззззззззззззззззззззззззз:trcaама во размислувањата:)
   

Сподели: