1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Сакам да ти кажам нешто што мора да го знаеш.

  Знаеш дека,
  кога ми беше најтешко ти беше тој кој ме тераше понатака ?
  Знаеш ли дека твојата љубов ме одржаваше да не паднам, да не се изгубам?
  Знаеш ли дека ти беше единствениот кој ме сакаше кога јас самата не се сакав себе?
  Ти веруваше во мене кога јас ја изгубив вербата во себе?
  Ме враќаше повторно и повторно во живот.
  Ми даваше сила, како знаеш и умееш.
  Сакам да знаеш дека ти си единствениот кој направил такво нешто за мене.
  Ти си единствениот кој во себе има чиста искрена љубов..
  Кој несебично ја дава..
  Ти.. да, ти си единствениот за мене..
  Кој моето срце го сака...посакува...љуби...
  Ти благодарам...иако тоа е премалку за сето она што ми го даде и сеуште даваш..
   
  На crvenkapa и Photographer им се допаѓа ова.
 2. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  „Научив во кој период од годината е овде најубаво.....во оној период, кога Ти си тука....“ -Balasevic
  .....Зарем овој живот ли е без Тебе?
   
  На Just Perfect, Lena и Rosana им се допаѓа ова.
 3. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Те сакам е премалку за ова што го чувствувам спрема тебе.

  Ти си најдоброто нешто што ми се случило во животот. Не, не ти велам те сакам. Тоа би било премалку. Ова што јас го чувствувам спрема тебе е многу повеќе од љубов.
   
  На Luckky, Nightmare_f, WomanInRed и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Да те цитирам...

  Подобра пријателка од тебе и да сака човек нема да може да најде...
  Мило ми е што го мислиш тоа...
  Единствен си и едноставен...
  Што можам да посакам друго?
   
 5. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  И јас те сакам. :)
   
 6. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  те сакам најмногу:*
  малку се овие зборови но тоа е најмалку што можам да ти кажам(inlove)
  знам дека спиеш и неможеш да ги слушнеш(inlove)
  шепотам сама во ноќта и се потсетувам на тебе (inlove)
  ми недостигаш како водата на жедните(inlove)
  како воздухот на асматичарите(inlove)
  како храната на изгладнетите(inlove)
  без тебе не функционирам(inlove)

  утре силно ќе те гушнам и искрено ќе ти кажам те сакам(inlove)(hug):*
  добра ноќ месечинко моја-извор на мојата сила за живот(inlove)
   
  На WomanInRed и Photographer им се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Не ми е важно кој си, што си и од каде си.
  Не ми е важно каде живееш и од каде потекнуваш.
  Не ми е важно што работиш и колку заработуваш.
  Не ми е важно зошто кошулата ти е два броја поголема, зошто носиш очила и зошто брадата ти е неуредна.
  Не ми е важен бројот на книгите што си ги прочитал и местата што си ги посетил.
  Не ми е важно колку пати те повредиле и колку пати си повредувал.
  Не ми е важно дали сметаш дека не си добар во ништо и дека по ништо не се истакнуваш од толпата.
  Не ми се важни сите шанси што си ги пропуштил, поради кои се каеш.
  Не ми е важна тежината што ти натежнала на грбот и која те пречекува секое утро штом ги отвориш очите.

  Раскажи ми ги твоите соништа, стравови и фантазии . Пресликај го во моите очи ликот што го гледаш во огледало секоја вечер.
  Важно ми е да го почувствувам пулсот на твоето срце кога ќе ме допреш за рака.
  И јас сум со тебе..
   
  На Aristokrat, alba, Saladin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Абе Моника,
  морам да ти кажам нешто.
  Текстот ти е интересен,но овие смајлињава го расипуваат пишаното и му ја одземаат вредноста, незнам дали си приметила.
  Онака мала забелешка.
  Кога ќе ги видам го избегнувам текстот, некако не ме интересира пошто изгледа неозбилно.
  А всушност убаво е напишано.
   
 9. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  лена ти благодарам на убавите зборови
  а за текстот и јас не сакам вака многу смајлиња и обично малку ги користам
  само овој пат морав,премногу ми недостига личноста и затоа вака под наплив на емоции така изреагирав
  еднаш не смета и јас така да напишам:)
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ти ги читам статусите на фејсбук и :eek
  Депресивни,депресивни...а сега и дроги почна да расправаш :facepalm2 Понекогаш се прашувам дали те познавам,то ест дали некогаш сум те познавал?
   

Сподели: