1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да се запознаам со...

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Marrie, 15 февруари 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
 3. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Јас со тебе, со Martin_MKD, parvati и уште неколку .. онака интересно е .. сакам најмногу со The_Mayor мора да е многу сличен на Гонзо наш ! :D
  А ако биде викендов треба да се запознаеме со embrace .. се надевам за скоро и со Ice_Man ќе биде .. гушка до сите вас (hug)
   
  На The_Mayor, Martin_MKD, goodgod и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Сличен , како гонзо личен само + бричен.
  Лето господово 2013то по нашата ера, ќе реализираме или во Охрид или на пивофестот (на бина ќе играм јас ко ќе пејт Аца Лукас);)
   
  На ZmajChe и Kitty им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  чекај малку, фејсбук вели: RIP poginuo Aca Lukas
   
 6. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  мазен бричен, ептен многу личен
  со своите движења ко гонзо сличен....
  (не го знам гонзо, ама мајорот го знам :sreken)

  Море шо е работа, ви имат снемано рампи ни центарон.:biggrin
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  ете така :D
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  лажит вејзбук да не му веруваш, точни информаци само на википедија, гугл 'рт, ведерточкаком и охридњус.

  море како не ги тргнале рампите, одпојќе имет стаено ито исти ко порано, со жетони- наркомански...така реков зш мене бабами порано ми викаше: сине не ој на флипери, дрога фрлет во жетонине.

  он топик. кити ја знам- мома лична, како неа немат слична (дури ни гонзо не е таков).
   
  На Ночной охотник му/ѝ се допаѓа ова.
 9. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  со slb_bobo видов дека е од мојот роден град(facepalm)
   
  На VULKAN-PEPEL и melpomena им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Затоа вие вака исто си се мавате со палмови :D
   
  На monika88 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: