Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
АКО има некој за свинска и кучешка тенија нека ми прати у ПП


Шозборваш бе? Не дај боже да има некој свинска или кучешка тенија, па сакаш уште и да ти ја пренеси, не греши душа во името на господа.

Абее другар, што да ти пратиме? Состав, куре? Што?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natenceto

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Готован побарај убаво на интернет сигурна сум дека има доста материјал за ова!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Прекинав да учествувам во генералното убивање на македонското секојдневие. Македонци, впрочем како дел од светот не прават разлика меѓу уништување и конзумација. Тука на секој втор чекор имам инглиш брекфаст со исто мени во различен ресторан, во Скопје имам исти кафиња во различно кафуле.
Се прашувате како престанав? Се преместив во друг затворен круг на желби и многу јегер бомб.

Хитлер - најомразената личност историјата, рекол:
Ако ја сакате наклонетоста на масата, морате да им ги кажете (или покажете) најшупливите, плитки работи. Затоа македонските клонирани егзистенции се купуваат по цена за едно еспресо, а во земјава за едно евро се наоѓа спремна универзална грдотија да се продаде со гратис - вештачки трепки и напрчени усни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and DisturbeD

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
сдп Која си ти за да вадиш муабети за мене? Мислев дека си подруга од другите но ти си била полоша,најлоша !
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Реми, го знам ова чувство. Потполно истото кога сум некој месец во странство и гледам со поотворени очи. Ама јбг, македонското секојдневие убива. Посебно коа се нема работа и се моли да се нема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми
Статус
Затворена за нови мислења.