Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
сдп Дали стварно мислите дека сум од камен? Епа се извинувам што морам да ве разочарам али не сум од камен и јас имам срце,имам чувства,чувствувам страв,болка,љубов како и сите останати !!!!!!!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
...ма не е битно дали брзо или споро ми чука, битно ми чука.....
докторка вика абе ти немаш пулс, не ти се слуша срце........на нечујно ми е викам ву : )
битно иам големо срце! : ) па ск јеби му матер што сам фаличан у мозак лоллл
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Арно рано ти текна (во 5 и 11) :rofl

Сакам да кажам ќе те утепам што ми спомна јагоди...Кај мене у двор уште не се зрели
Сакам да кажам дека на мајка ми дедо Боже уште 100 години да ја проживее (hug) Обрала јаготките од двор, ги измила, ги средила, дојде Трабл дома и мјамииии :gladen Сите до една! :giggle

СДК
4245028_460s.jpg
But they're always close to heart :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and The_Mayor

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Aма само ако и фали влакно на JaMi е тогаш ке има војна :gjavol
Сакам да кажам,бравос сонце мое (hug)(sun)

значи прекрасна кума си имаме (кумоо... ахх кумо кумоо ):)
а сите заинтересирани деверици (дека машко не сакам покрај мене на моја свадба) - нека остават број на ПП - јас ке ги исконтактирам , да видам што нудат :nerd (happy)
па зависи што бараш :D
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
‎"Украден молк
позајмена тишина
купени зборови,
купени души, продадени соништа.
И каде е срамот, каде е мечтата?
Кај ни е гнилежот во очите, во душата.
Затвараме очи, катинар на мислата
отвараме дланки, пресек на соништата.
И каде е бакнежот, капе ли крв од устата,
каде е ветерот, пак ли го скри в пазува?
Усти исушени, молк во утрата
вресок во ноќта, влага во очите.
А денот пече, боли, гори светлината.
И каде е стисокот, каде е раката,
каде е вистината, а кај почнува лагата?"
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Од вечерва се посветувам на мојот приватен живот, ако сеуште постои како таков.Сакам што повеќе да се зближам со мојата драга.Oд утре почнувам со реновирање на мојот стан.Нека се реновира ако треба и месец дена ама ќе биде фантазија знам.
И ако горниот ми всади идеја за нова кола ќе биде и тоа.
Периодов премногу се ангажирав за работата, време е да одморам.Сега се е во ред и под контрола.

Можам да го ставам во кисело млеко :D
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Сдк сериозно размислувам да елиминирам некои личности кои не знаат да се однесуваат,кои не знаат да направат еден асален разговор,оние кои се однесуваат незаинтересирани а на крај некој 3 им е крив.Не ова озбилна сум,подобро ке седам на форум кај што можам да се насмеам и да споделам разни мислења или на фб со личности кои имаа бон тон односно правилно однесување отколку да седам на мсн и да превртувам очите на секои 5 минути.
Ке почнам да бришам секој што ке ми влева негативна енергија која и онака ја имам моментално и не ми треба уште да ми додаваат.
Ова ВИСТИНА жива е.И колку и да имам добра душа време е да сменам нешто зошто сите почнаа да ме газат а мене ми прекипа да бидам Мајка Тереза 24/7.Не можам повеке да се сожалувам и да ислушам а да не ме ислушат и мене.Аман и мене понекогаш ми е потребно некој да ми каже два три лепа збора и совет наместо да слушнам не се замарај.
Никогаш не сум очекувала ништо за возврат ама време е и јас да здивнам малку,време е!
И колку и да звучи себично мене мува повеке нема да ме полази.
Ако продолжат да лажат и понатаму тие дотичнати дури и самите ке си мислат дека е тоа вистина.
Се си има свои граници ама последниве ситуации одамна ја прелеаја чашата.
Мене не ми се состои животот од виртуелноста ама сакам некогаш да седнам на мира и да се насмејам како човек од срце а не да трпам мрчатори како ова не им чини како она не им чини,како другите се лузери а тие победници.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сакам да кажам пробуричкав во тајм лајнот на фб и си најдов многу јаки статуси, можам да ви ги шиткам како потписи ако сакате :rofl Обраќање за цена стрикТно во ПП :giggle
 
Статус
Затворена за нови мислења.