Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Може и потопло
zaIyZ.png

У Скопје моменталната состојба е:
Untitled.png
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Лакше се дише...:)
Колку било подобро кога ќе кажеш се што знаеш, кога не седиш со скрстени раце и не кукаш дека не чини, туку правиш се што е во твоја моќ за тоа што не чини да се поправи..
Барем сега сум помирна, совеста ми е помирна..
Кажав се што знаев на правилно место и на правилен човек, наидов на разбирање што ми беше знак дека не згрешив, а ефектот колкав ќе биде и не ми е толку важно веќе...
Со молчење ништо не ќе беше подобро, секој разговор дава некаков резултат. Колку тој и да е минимален...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and The Tramp

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Бензините поефтинуваат од вечерва...
Ај, нек се угоде ;)

Што убав ден, јас додуша сеуште го влечам депресивното функсионирање од вчера, ама некако земам здив полека.
Намуртена сум цел ден во канцеларија.

После, во случај денов да го задржи соодветното пролетно дејствување, ќе се фрцкам на кеј (читај ќе возам велосипед)
Може ќе ми намигне бе некој спортаШ :giggle

Хев а најс тајм мафези (smoke)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
кое глупо правило :D haha отфори некој некакфу тему, људи си коментираф и тј што гу е отфорија тему лајк лајк лајк на сфак коментар : ) као демек фала што ми коментираш на тему pff глупости : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сакам да кажам дека мене времево ми е 5ка,ма какви горештини какви потни денови,дај боже цело лето вака да е.

кое глупо правило :D haha отфори некој некакфу тему, људи си коментираф и тј што гу е отфорија тему лајк лајк лајк на сфак коментар : ) као демек фала што ми коментираш на тему pff глупости : )
Јас не лајкуем на свк,може ако некој го фатил вирусот на дее дее,само само на свк пост тебе те лајкују:giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Mila Kunis

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Јас не лајкуем на свк,може ако некој го фатил вирусот на дее дее,само само на свк пост тебе те лајкују:giggle
не си ти ич у oвј муабет, ти си у мои кул муабети, заебанцие : ) овој е за недораснати, а малце ги има на форум, фала богу : )
 
Статус
Затворена за нови мислења.