Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ма ептен ми е “криво“, си се отспав ја до 12, а вие учете сега кога во јануари спиевте. :sreken
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Ма ептен ми е “криво“, си се отспав ја до 12, а вие учете сега кога во јануари спиевте. :sreken
абе какво школо во 12 излегов од дома и бев на школо цели 30 минути и после заминав на кафе.... кој ти виде школо вчера?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and The Tramp

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Пред малку си дојдов од село и супер си поминав, цел ден надвор, чист воздух, мирисот на пролетта... Ми се навраќаат спомените...ми фали дедо ми :place не само тој туку и другиот :place.
Ќе гледам на блогот да напишам нешто па ќе стаавам и овде некоја слика, може и од мене некоја ќе има. :wavespin:D

И да ептен сум изморена :) Нареден викенд пак некаде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Lady*

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Пред малку си дојдов од село и супер си поминав, цел ден надвор, чист воздух, мирисот на пролетта... Ми се навраќаат спомените...ми фали дедо ми :place не само тој туку и другиот :place.
Ќе гледам на блогот да напишам нешто па ќе стаавам и овде некоја слика, може и од мене некоја ќе има. :wavespin:D

И да ептен сум изморена :) Нареден викенд пак некаде.
http://sarahsstuffs.blogspot.com/2012/04/blog-post_22.html еве само ме мрзеше да пишувам за секоја слика некоја реченица, а секоја слика си има своја приказна.
Салата од краставици јас ја правев :cool: и да многу сакам да фотографирам раце.
 
Статус
Затворена за нови мислења.