Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Некој нешто да чул за локалотарниот систем или бар да ми каже како се преведува ова на англиски ?
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Патешествија ми се овие 2 дена.Не знам како преживувам без спиење.Пак се враќам на стари патеки.
Тоа не е добро.Ама ќе видиме до кога ќе терам.
Ѕидот е скршен, солта е изедена, ми остана уште к*р да изедам од инает.Вајда тогаш ќе се сменам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Јас сакам да ми те изгушкам тука пред сите кај што сакам да кажам,сакам да прашам.
Ради брачеда шо си ми не за друго (hug)
icon_heart_small.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Блазе на тие што се вонредно.Ни да се замараат дали денес или утре полагаат ни ништо.
А јас сум запнала да ја чекам професорката која доцни пола час.Ама нели и се може |-(
Додека некој не се свести и не прати инспекции по тоа школите секогаш ке сме уназад(punch)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Ноември дојде а? :|

Депресивна ми е есента, одувек ми била.
Бљак!
Ни ајварот не ме кандисува да и покажам љубов, а најмалку Росалинда прикаските за романтика на дожд...

Туку... одамна немав почувствувано како е да се разбудиш без да брзаш некаде.
Да пиеш кафе без да поправаш маскара, да доручкуваш во кревет...

Едно време мислев дека тоа ужасно ми треба, а сега ми е веќе досадно.
Го сакам мојот хиперактивен живот назад.
СМЕСТА! :trca
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Блазе на тие што се вонредно.Ни да се замараат дали денес или утре полагаат ни ништо.
А јас сум запнала да ја чекам професорката која доцни пола час.Ама нели и се може |-(
Додека некој не се свести и не прати инспекции по тоа школите секогаш ке сме уназад(punch)
Прати ТИ !!! Сфести се не спи ти : )

Ја кд каснеше на предавање, и она ми мрси и ву викам па ти како касниш увек, демократија бе... ке касну и ја : )
 
Статус
Затворена за нови мислења.