Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Нервоза, нервоза, нервоза...колку ја мразам а сепак одвреме навреме се јавува, како сега.:banghead Нема крај ова, едно срање ќе мине, ќе излезе друго, ствари над кои тотално се нема контрола, неиздржливо а ете деценија помина и што понатаму?
Не знам до кога ќе можам да издржам, ова нешто не е нормално, не е предвидено за да го издржи човек.
А на фиромјани им посакувам да исчезнат па и да бидат избришани од историјата како никогаш да непостоеле, племе моронско.

Inbreeding.jpg

Митре и Ставре, просечни фиромјани.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Да се насерам на снегот и мразот и социјалната изолација, ова не се издржува. Не знам до кога ќе можам вака.
Равно до дна.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Да се насерам на снегот и мразот и социјалната изолација, ова не се издржува. Не знам до кога ќе можам вака.
Равно до дна.
Ќе ти помине, не си свесен колку човек може да издржи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

Sasho

Истакнат Член
12 ноември 2020
43
14
108
41
Другари па зошто сте заспани видете колку има за пишување па штета е сам човек да си зборува. Уште малце во комбе да ме лачат хахаха. Поздрав црнобелци!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Always wandered can Life itself be a form of art? Can one`s way of living be a form of art? Anything goes as art these days so how come the most important thiнg that is Life is excluded from art?!
As it is, i was so damn close to living a Life that could be named Art. So damn close.
Now i`m living Groundhog`s day cheap rerun.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Нема ништо погадно од тоа да сакаш, а да се плашиш од промени.
Толку многу незапочнати и недовршени работи, толку прашалници над глава, а само еден мозок за сите.
Чувствувам ко пак полека да го губам тлото и не знам како пак би се соочила со истото доколку е тоа случајот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScoobyDoo and Outrider

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
80
71
318
Колку пати сум сакал да се ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿(◡︵◡) ама едноставно сум немал храброст.
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Фејсбук ми побара да скенирам лице и да прикачам слика од личен документ (лична карта, возачка или пасош). Како би констатирале дека јас сум сопственик на профилот.
Во образложението пишува дека сум прекршил правила во комуникација...
Многу ретко постирам, па се сомневам дека реагираат на едно споделено видео.

Се обратив до фејсбук, но не враќаат одговор зошто побаруваат слика од лична карта!

Дали некој имал вакво или слично искуство?