Сакам да кажам/Сакам да прашам

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Добро бе, зашто сум стока и јадам касно, па после не знам кој ми е крив, па зашто киселини, па зашто ми е тешко, па зошто одма анксиозноста ме тепа...
Ако не па тенк да смељам уште со стомаков, па може и ќе ми се разјасни.
Срамота, ко Сунѓерот Боб сум. Пробувам вчера паналони, гледаш топ долу стојат, тенки нозе, а нагоре одеднаш рипнал мевот, неќе да се закопча, па ти ако сакаш во несвест падни од вовлекување стомак.
Уште кога се занесов по таа кабината, удри лево, удри десно, среќа дебели дрва, не е оној гипс картон, па да ѝ влетав на таа до мене на романтика...
Иронично, имам смешни 60кг на мојава штрковска висина и пак сум ко прваче за на вакцина со мевот напред.
Бар позади да идеше салото, некоја мода да фатам нели со тоа задникот метар после тебе да влегува, па да ме контактираат од локален бутик да рекламирам некоја проѕирна ликра од хеланка со бели Хелоу Кити гаќи под неа... ама не, сопствено тело ако не те издаде и сруши сон, нема кој. |-(
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Outrider`s Daily Rant 12 :

Со тек на време човек се навикнува на средината во која е stranded но и покрај тоа одвреме навреме не може а да не се изненади од тоталната негрижа, невидливост, табуизирање на лицата со ретки болести на пример.
Нормално, тоа се случува со скоро сите хронично болни кои општеството ги отпишува додека се живи, тоа се случува со лицата кои имаат психички повреди или скраја било, болести кои се уште се во категорија 'samo motika i naniva pa ke vidis posle depresia mepresia ti rekof mi rece hheheh'.

На немањето основна инфраструктура за најранливите категории граѓани се надоврзува омразата која рајата ја има за себе и за светот околу себе. Доволно е едно чекање на ред во банка да ги видите тие скискати, овенати, пропали, злобни сурати. Џемс Енсор и Оскар К. who?
Разбирам незаинтересираност и све тоа, но директно наштетување? Кој агол на Егото се полни со тоа, што и каде?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Outrider`s Daily Rant 13 :

Let`s rant on Ghosting :)
Во ерата на виртуелни можности за комуникација, на сцена стапи поимот ghosting што значи тотално игнорирање од страна на особа со која сте имале комуникација, без разлика на степенот, од најобично виртуелно познанство па се до сериозни врски.

Како и други технологии, и оваа ги извади на бел ден најлошите карактеристики кај лица кои се дно на дното. Интересно би било лице кое ghost-ира некого дали тоа би го направило со особа авторитет (газда, работодавец, професор итн.) Се разбира дека не.
Крајниот кукавичлук на овие лица е само рефлексија на нивното немање содржина. Иако можеби не оставале таков впечаток, сепак push comes to shove секогаш ќе излезе на површина стравот, тупоста, мрзеливоста и остали карактеристики Се работи за емоционално ретардирани лица до ниво на чиста идиотија (0-20 IQ) и секогаш е чудно како човек не знае ствари кои излегуваат на површина подоцна, често од трет извор при што целата ситуација добива смисла.

Језиво е што ваквитге особи е тешко човек да ги препознае, но тоа е тешко за било какви растројства, имајте на ум дека луѓето цел живот мораат да глумат за да не бидат препознаени како ретарди, шизоиди, насилници и што све не. Едноставно мораат да глумат, тоа е начинот да опстанат, емоционално ако не физички.
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
аиии и тука сум бил присутен :rofl среќа скриптава памти кога последен пат сум бил онлајн иначе кој би знаел, паѓаа дружби таа доба ми текнува, ме утепале со приватни пораки и штета што не се активни јузерите кои сме имале фина комуникација. Ништо само да ве поз, се враќам пак за 2 3 год чувајте се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Get up indeed :)
Chariots of fire, еден од најдобрите филмови евер, повеќе од филм, искуство.