Сакам да кажам/Сакам да прашам

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Mili cb virtuelni prijateli
Neka vi e srekna Novata 2017 godina i da vi donese zdravje, sreka, nasmevki, planovite da vi stanat realnost, da srekavate dobri lugje, otvorete gi srcata za ljubov kako vo bajkite, ostvaruvajte gi svoite sonista bez strav zasto samo neboto e granica i zivotot e ubav.
Patem imajte poveke pari od prethodnata godina i proshetajte poveke mesta napolnete dusha so ubavini i pustete gi lugjeto koi sakaat da si odat od vas a pregrnete gi tie koi ve posakuvaat i ve gledaat so ljubov.
Srekna neka e, najsrekna 2017 god!
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Благодарност до @malo за подарокот од вчера, ептем е уникатно и убаво изработено :)

2pqubkh.jpg


На сите ви посакувам се' најубаво во Новата 2017 година, бидете секогаш позитивни и весели ... се' останато ќе си дојде на свое место.
И во наредната година уште повеќе да си се собираме, постојат прекрасни луѓе на форумов :)
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Завртете ја фантазијата во вашата глава и самите променете ја вашата иднина, не заборавајте, 2017 е исто што и 2016, само бројка во вашиот живот која нема ништо да смени.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Сакам да ти кажам дека еднаш реков, ако се сомневаш да избереш помеѓу мене и некој друг, избери го другиот.... АМА БОЛИ!!!!!!! матер му е**м, кичмата ми летна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Многу многу многу лоша година. Ирелевантно што многу познати ликови отидоа, нема полошо нешто кога ќе гледаш како некој близок лека полека згаснува.
Здравје луѓе. Бидете здрави и работоспособни, терајте го оноа што ви е на ум следнава година, сакајте се, мразете се, сето тоа е човечки.
Среќна да е, вие уште посреќни.
So says Saladin...
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Во дополнение само после @Saladin би рекол: бидете здрави и добро расположени.

Запомнете дека сте луѓе, нека се гордее мајката природа со нас во новата година.

Sent from my Redmi 3 Pro using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Во следната година да ви посакам многу повеќе среќа, успех, здравје, љубов како и секогаш без разлика на се да бидете позитивни. Негативните мисли тргнете ги на страна а кон животот секогаш гледајте со насмевка. Среќна нова година! :)
 
Последна промена:

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Среќна нека е (party)
Ви посакувам да пронајдете убавина во темнината, рај во пеколот, и вистинска љубов во длабочината на нечии очи.
Ви посакувам секој страв да го претворите во храброст, и инаетливо да ги следите своите желби и соништа како мали тврдоглави деца, да не се откажувате и тогаш кога мислите дека среќата се откажала од вас, таа ги сака храбрите и упорните.
Ви посакувам да пронајдете мир среде хаосот, сила во најтешките времиња, и радост после секоја тага.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Бре што вирус ќе беше ова, 90% од Скопјево испозаразено...:eek