Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не дека од пиење не може да се добие цироза, но има и луѓе кои добиле цироза од непиење. Зависи од човекот.

Би требало да е дијабетичар, да има хепатитис Б или Ц или да има Вилсонова (не дека нема и други можности, ама ова се најчестите причини). Не верувам да имал ниедно од овие.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Умрен е човекот ама коа реков дека е умрен од цироза некој негодуваше дека ете не е од пиење.....ајде еве и веќе да не чујам ни збор.
http://republika.mk/?p=156061
И што ако чуеш?
Докажана демек научна фантастика.
Остајте го човекот да почива во мир наместо да се докажуваме кој е ,,победник,,во она што го кажувал.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Saladin

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Бујрум :zelen
Утре мини геј парада во Скопје
Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија и ЛГБТИ центарот утре го организираат петтиот Марш на толеранцијата. Стартот е закажан во пет до дванаесет, пред Владата на Република Македонија.
„Под слоганот „Македонија има љубов за сите – Насилството не почнало и нема да заврши со мене!“, овогодинешниот Марш, кој се организира по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на толеранцијата, го посветуваме на правото на живот ослободен од насилство.“ - велат организаторите.
Во реализацијата на овој Марш на толеранција се придружија следните организации: Х.Е.Р.А. – Асоцијација за здравствена едукација и истражување, Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализирани заедници“, Tiiiit! Inc. – женско движење, Субверзивен фронт – здружение за критички пристап кон родот и сексуалноста, СТАР – СТАР – Граѓанска инцијатива за промоција и унапредување на правата на сексуалните работници, Terra Floria – здружение за заштита на животната средина, Паркобрани, Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилствo, ХОПС – Опции за здрав живот, Анима Мунди – здружение за заштита на животни, НРЦ – Национален Ромски Центар, Civil – Центар за слобода и МОФ – Младински образовен форум.
извор
 

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Вечерва премногу брмборам....не ме личи:) а плус тоа ...сакам да кажам...добра нок.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Егате, од шала да не се знаело. Пу пу, кај Милан Тарот ќе се јавам можда тој го знае лекот.



(сФашта)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Бујрум :zelen
Утре мини геј парада во Скопје
Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија и ЛГБТИ центарот утре го организираат петтиот Марш на толеранцијата. Стартот е закажан во пет до дванаесет, пред Владата на Република Македонија.
„Под слоганот „Македонија има љубов за сите – Насилството не почнало и нема да заврши со мене!“, овогодинешниот Марш, кој се организира по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на толеранцијата, го посветуваме на правото на живот ослободен од насилство.“ - велат организаторите.
Во реализацијата на овој Марш на толеранција се придружија следните организации: Х.Е.Р.А. – Асоцијација за здравствена едукација и истражување, Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализирани заедници“, Tiiiit! Inc. – женско движење, Субверзивен фронт – здружение за критички пристап кон родот и сексуалноста, СТАР – СТАР – Граѓанска инцијатива за промоција и унапредување на правата на сексуалните работници, Terra Floria – здружение за заштита на животната средина, Паркобрани, Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилствo, ХОПС – Опции за здрав живот, Анима Мунди – здружение за заштита на животни, НРЦ – Национален Ромски Центар, Civil – Центар за слобода и МОФ – Младински образовен форум.
извор
на колегата од работа на Aquarius му се допаѓа ова :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Алкохоличари и наркоси се нула...НУЛА во споредба со лица што при сета свест се бламираат.
Апел да се создадат здруженија за ненормално-посесивни индивидуи што ги бројат и флеките на гаќите на саканите...од љубов, нали.
Боже бре, не му давала на момакот да гледа ТВ без неа, да не му се свидела некоја од програмите! :D
Хаос мачко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle, parvati and Saladin

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Бујрум :zelen
Утре мини геј парада во Скопје
Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија и ЛГБТИ центарот утре го организираат петтиот Марш на толеранцијата. Стартот е закажан во пет до дванаесет, пред Владата на Република Македонија.
„Под слоганот „Македонија има љубов за сите – Насилството не почнало и нема да заврши со мене!“, овогодинешниот Марш, кој се организира по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на толеранцијата, го посветуваме на правото на живот ослободен од насилство.“ - велат организаторите.
Во реализацијата на овој Марш на толеранција се придружија следните организации: Х.Е.Р.А. – Асоцијација за здравствена едукација и истражување, Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализирани заедници“, Tiiiit! Inc. – женско движење, Субверзивен фронт – здружение за критички пристап кон родот и сексуалноста, СТАР – СТАР – Граѓанска инцијатива за промоција и унапредување на правата на сексуалните работници, Terra Floria – здружение за заштита на животната средина, Паркобрани, Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилствo, ХОПС – Опции за здрав живот, Анима Мунди – здружение за заштита на животни, НРЦ – Национален Ромски Центар, Civil – Центар за слобода и МОФ – Младински образовен форум.
извор


Is this for fun or is this just pun :D Јас не би влечел иронични заклучоци, за вас не знам, сами си знаете...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ако уште еднаш го дадат Твајлајт на Сител 3, мислам дека официјално ќе почнам да си негувам траума од потезите, моронските фаци и недефиниран поглед на Кристен Стјуарт или како и да се викаше женска му на Едвард.
Значи не дај Боже да ти постои уклучен телевизорот поише од три минути на таа програма.

Иначе кај ќе идете за Нова Година? Си купивте мрежести хулакопки?