Сакам да кажам/Сакам да прашам

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
СДК Ја мразаммммммм :mad:mad:mad Гнидо една скапана,ти што си моја крв како можеше да ми го направиш тоа?!Со кој памет мори недозреана?!Колку сум те сакал си ми била како сестра а не како братучетка,се сум правел за тебе,кој и да те заденеше си заминуваше плачејќи.И зошто?!За ти вака да ми вратиш а? Со што јас тебе лошо ти направив за воа да го заслужам?Те молам кажи ми,зошто последниов саат се обидувам да сфатам зошто толку ме мразиш,што толку лошо сум ти направил за ти волку бес и гнев да чувствуваш кон мене.Секаде сум те водел со мене,кога немаше никој ни другарки ни друштво ни ништо,сум те влечкал со мене и со мојто друштво,од мои пари си јадела мори стоко едно :mad Братучетка ти е,братучетка ти е,братучетка ти е,помалечка е,помалечка е, помалечка е...знаиш ли колку пати го слушав тоа?Ги трпев твоите испади и секогаш бев тука за тебе.Зошто?
Драги црнобелци,замислите си дека една вечер сте ја поминале најубаво,сте се прошетале,сте се изнапиле и одите накај ваши блиски,за да ги начекате ВАШАТА БРАТУЧЕТКА(која повеќе ви е како сестра,која сте ја размазиле,сте ја чувале,сте ги давале и последниот денар за неа само да биде среќна и нели братучетка ви е,помала,треба да се грижите за неа)и вашите најголеми непријатели(во овој случај луѓе што ве мразат,што ќе направат се само за да ве видат уништени)како ве оговарат,зборуват лошо за вас,се смеат на тоа колку ве мразат и зборуват што се би сакале да ви направат и тоа не пред било кој,ами пред група луѓе во која е и девојчето со кое се мотате веќе подолго време!
И вие испаѓате,тие престануват да дрдорат,и никој не ви презборува ни збор.
Фала ти многу,братучетко најмила.Фала ти за сите добрини што ти ги направив.Арно викале рани куче да те лае.Само едно нешто ќе ти кажам,денеска ти изгуби најмногу.Што изгубив јас?Братучетка која ми зборуе зад грб.А што изгуби ти?И самата еднаш ми рече,памтиш?Ми рече,те цитирам "Ти си единствениот на кој можам да му верувам.Ни моите не ме трпат толку како ти".Гледам дека си многу дволична.Ама нема врска.Добро е што го дознав ова на време.Замисли да не се случеше ништо од ова,ќе мислев дека си уште малото слатко девојче кое секогаш кога имаше проблем трчеше кај мене.Уште еднаш,фала ти од се срце.Може јас патам,ама мене ќе ми помине.А ти кога ќе останиш сама запрашај се дали вредеше.Дали вредеше сето тоа и дали ќе ти беше мило ако ја нема единствената личност на светот што се гриже за тебе.А нив ги знам,ќе те баталат одма штом ќе им се здосаде од тебе.Сепак ти си ми братучетка,заборави?
СДП Зошто ми го прават ова роднините?Што да направам за на сите да им бидам мил?Дали треба да се однесувам полошо,поладнокрвно?Да,дефинитивно.
ПС Да не беа пријателите,не знам што би правел.Фала им што се секогаш тука за мене.А фала и на девојчето кое ми ја направи вечерта најубава пред да избие сево ова на виделина.Се гледаме утре пак,малечка :)
Сакам да кажам...
Кравана кога ќе даде млеко... и кога ќе го шутне после со клоца... и кога ќе се истури на под, џабе е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and Сара.13

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
СДК
Си одам дома и го отворам фрижидерот ко ќе видам печеницата ја снема и останале две парчиња свински врат.:mad: Сакам суво меснато сега, веднаш, во моментов!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
СДК
Си одам дома и го отворам фрижидерот ко ќе видам печеницата ја снема и останале две парчиња свински врат.:mad: Сакам суво меснато сега, веднаш, во моментов!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Еден ипол е... не јади месо навечер штетно е.
Некој мислел на тебе пред време и го изел...гледаш фала да му речеш треба :)
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Еден ипол е... не јади месо навечер штетно е.
Некој мислел на тебе пред време и го изел...гледаш фала да му речеш треба :)

Штетно, не шететно зависник сум.(wasntme) Озбилно планирав барем едно две парчиња колку да се речит да каснам ама ето ништо. Мислеле на мене другите.:|
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Ми стигна цд-то со снимките од МРИ-то.
Од толку убав извештај напишан, на докторот сигурно му идело да пише иди исечи го коленото и однеси го во Мега месара.

Од ич курово здравје да ебеш колено качувајки се по скали.Ете така просто.
Да не можеш кумплуг да стиснеш да ти се враќа нога и да ти бега колено.

ј***ш живот.к***а.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Колку мрзам да повраќам. Отиде у неповрат лазањата за ручек шо си ја јадев.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
:zelen
y.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl