1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  Playin' паметњаковиќ
   
  На MoonFairy и Outrider им се допаѓа ова.
 2. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Февруари е убав месец.
  Мачките развиваат високо тонска љубов у залеѓу, продажбата на плишени мечиња и излитени љубовни фрази зема замав, нови турски серии и тоа најгледаните на Балканот почнаа да се емитуваат. Што да посакаш повеќе...
  Еве и форумов сте го подотерале, ашколсун.
  Си ју араунд, другари и другарки.
   
  На MoonFairy и Y1K991 им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Не ми треба величење, ниту константно обрнување на внимание, ама ми треба докажување дека сум ценета, од време на време. На крај, се се сведува на почит и ценење. Ко што викаат моите момци од ADTR: You don't have to like me, but you're gonna respect me.
   
  На MoonFairy, Y1K991 и Saladin им се допаѓа ова.
 4. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Сакам да кажам преводот на светски познатата литература од која се учи на Оксворд , Кембриџ и слично нема да го подобри квалитетот во образовниот систем кај нас. Напротив ќе го влоши , како прво преводот е ко со гугл , примерите не се соодветни на подрачјето на европа , а камо ли во Македонија. Наместо толку расфрлање на пари по преводи натерајте ги нашите со лопата да ги ринеш Доктори и магистри да пишуваат книги. Пак ќе кажам не одам толку далеку како Америка ама коа ќе се споредам со една Хрватска ми оди да се запрашам зошто ја немав шансата да се школувам во такви услови и со така расположлива литература за се што сакаш да учиш?
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Се осеќам како постмодернистички роман. Ќе да е ради состојбата на умот (заб.прев.)
  На моменти пишувам сосема еден дел од животот за да потоа има еден мал interlude од 10-15 минути на исклученост за да изникнам во сосема друга средина и првите неколку реда се конфузни.
  Но токму во тие фрагменирани моменти на раштрканост се чувствувам исполнет.
  Како што на друго место кажав, конзервативните тесни кругови никогаш не воделе кон прогрес. Човек треба сам да го искусува оноа што животот му го сервира. А не со некој кому тој мисли дека му го заштитува грбот.
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  СДК за Ниче треба да се направи цел нов правец во филозофијата (добро, ако сакате философија нека ви биде). Ничеизам. Ако има личност што ме импресионирала тогаш тоа е баш Фридрих. Такво анализирање на поимот „човек“ никој никогаш нити направил, нити ќе направи.
   
  На Selene му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Колку се интересни некои постови напишани по чиста случајност, а се совпаѓаат со некои твои прашања. Авторот којзнае што сакал да каже друго нешто што нема врска со тебе и твоите заблуди, а ти си го гледаш одговорот на прашањето што те мачело :)
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Мене па баш тој ми е најнеомилен.
  Ако има тема, таму ќе си кажам зошто, плус баш ме интересира зошто го сакаш толку:)
   
 9. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Сдк... Сашко, со среќа отварањето на моторот... УБАВО ДА СИ ПРОЈДЕШ! (:| Па догодина и декла да средуваш:banghead
   
 10. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Четвртокот 2 години сум направил. Јес да не сум активен, ама влегувам некогаш си читкам.
  stay good.
   

Сподели: