1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Тоа што ти кажуваш е другата,или би рекол мрачната страна на истите!
  Самоодбраната неможешда ја класифицираш како"курчење"со нож на деца со 15годишна возраст!
  Сведоци сме сите ние на случки од ваков карактер каков што ти кажа,ако не ист,барем сличен случај,каде што сите сме знаеле дека детето во ташната поседува нож или нешто слично,а сепак сите сме ќутеле и не сме го пријавеле!

  Саоодбраната е едно,курчењето е друга ствар!
  Оние што се курчат по улици,знаа да посегнат со ист интензитет и по своите родители!А тие не сакат благовремено да го пријават зошто се срамат од комшиите и од другите,па макар и секојдневни тортури трпеле врз себе,а со тоа НЕпријавување прават само уште поголем деликвент од нејзинотот дете!
  Така е,институциите се тие што треба да се грижат за безбедност на граѓаните,но и кај нив се случуват пропусти,од кога ќе се случи најлошото(убиство)тек тогаш реагират!
  Добро би било секој од нас што познава вакви "дечишта",да го пријави во полиција,и таму ќе преземет соодветни мерки за да го средат...тогаш и родителот на самото дете ќе ти биде благодарен!
   
  На Dorina и Makedonec им се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,633
  Допаѓања:
  5,711
  Keep on dreaming girl....sing with the angels now.

   
  На Outrider, İncognito и Prashina им се допаѓа ова.
 3. woworld

  woworld Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Денес секој од нас бара дополнителна заработувачка. Нудам работа во Авон. Работа која нема да ве заморува, работа од дома. Заработувате сами, сами сте свој шеф. Добивате подароци. За секој што ке се регистрира следува парфем за само 25ден. За дополнителни информации пишете ми во порака. Поз
   

  Прикачени податотеки:

 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Треба да идам со катологот по луѓе како што некои девојчиња од средно нудеа низ училница?:D
   
 5. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Сакам да кажам дека после подолго време се уклучувам овде. Сакам да ја искористам оваа прилика да ја поздравам @incule за нејзините мислења на форумов кои ме оставија без сон. Фала од се срце.... :frantic:frantic:frantic:frantic:frantic
   
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,325
  Допаѓања:
  3,010
  Duo trio e najcesta makedonska emocionalna kombinacija.
   
 7. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  сакам да кажаам...упс..заборавив што сакав (wasntme)
  Поздрав,црнобели :zelen(hug)
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Нема ништо потешко на светот од досада и мрза...да незнаеш што да правиш сам со себе, да немаш ниту желба за било што да направиш...па, дури и да те мрзи газот од кревет да го одлепиш за да одиш да се измочаш(wasntme)
   
  На ScoobyDoo, corki и Makedonec им се допаѓа ова.
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Сдп зашто стои бројот 10 до логото на порталот на црнобело?
  10 години постоење или?
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Другари и другарки, ве поздравувам.
  Се надевам дека сте здрави, живи, среќни и исполнети. Форумов го управивте ли? Се одомаќинивте ли? За Нова Година направивте ли руска и кифлички? (think)
  Одамна не сум наминала да ве помилувам ко што е редот, знам дека ви недостигам. :wub
  Сакам да го искористам ова вклучување во Иселенички Џубокс и да ги поздравам - Ред, Реми, Бобо, Аркантос, Сал, Лена, Мортидо со фамилиите.
  Некој заборавив најверојатно, ама со оглед на тоа дека се десило и мачорот на балкон да си го заборавам, ќе сфатите колку се моите могуЌности.

  Само љубов и свест луѓенца! (flower)
   
  На Luckky и Makedonec им се допаѓа ова.

Сподели: