Сакам да кажам/Сакам да прашам

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Sakam da vi posakam srekjna Nova godina, i da imate podobra godina od prethodnata.

Minatava godina od tolku shto imav dushevna bolka, pamtam ko vcera da beshe. Broken heart teach lessons or... karma is a bitch? Imav period kade 20kg simnav, ama se vrativ podobar.

Vo novata godina sakam: Da uspeam da vlezam policaec ili da se vrabotam so fakultetot (koj e 95% zavrshen ushte diplomskata fali)
-novata zenska da bidi dovolno pametna, da ima smisla za (gluposti) i humor, inovativna i da me tolerira takov kakov shto sum
- da bidam malce pojak od to sho sum ( bodybuilding-ot)
i to e to

Ustvari ne bash, bi sakal da i cestitam na ex-gf i so srejca da i e 3ot ili 4ot decko (otkako me ostavi mene, pa i toj so "me zameni") i se nadevam deka nema da krsi srca.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,656
5,731
1,153
Ај и од мене среќна Нова нека е црнобели, да ми бидете живи, здрави и највесели(party)(party)

A и вака некако може:)
8d30d81b557e6396475d2ee314dd9263--new-years--cheer.jpg
 
Последна промена:

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
733
Среќна Нова Година и од мене.
На сите Ви посакувам неизмерна среќа, радост и здравје и незаборавни моменти со вашите сакани.
:zelen(star)
Јас оваа година ја почнав со фасцинантен поглед на ѕвездено небо, чист воздух, прегратки и бакнежи.(wasntme)
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Сакам да прашам како поминавте за Нова година
Фала за прашањето Инчуленце....бевме дома, ништо посебно..оваа година мислам дека немаше никаква новогодишна магија, ниту еуфорија кај луѓето..повеќе ми делуваше дека беше присутна празнична депресија, незадоволство..и тако то...А ти дека беше??
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,210
2,298
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кога ќе се сетам на летните денови стално ми иде во глава едно безвезе прашање што обавезно има по некој што мора да ми го постави додека сум на одмор. "Се бањаш ли?" Што би одговориле на едно такво прашање? :confused: Мене искрено некогаш ми иде да им кажам:
"Што збориш какво бањање, лето е ало водата ја штедам, шампонот поскапе, а на плажа одам од време на време колку да се заплакнам".
 
  • Like
Реакции: Outrider and Makedonec

malecka

Староседелец
3 април 2013
64
35
1,028
СДК , емотивно не сум добро. За 2 саати треба да се спремам да одам на работа а око не склопив цела вечер, не знам како ќе функционирам денеска а ОН ќе биде на смена, ќе го видам , колегата ми мој драг.

Морам да разговарам со него, ова не може да продолжи вака, не се издржува или он или јас ќе си дадам отказ.