Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ако се одземе буквата `е` од Телема ќе се добие Телма. Случајност?
th_template-philosoraptor.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Има една аниме серија која ја сметаат за РЕМЕК ДЕЛО и наводниот детектив под иницијала L....

The world without l is.... :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Тие што го завршија своето образование секако дека се ЗА математика на матура. Не им игра тоа никаков фактор во животот па нека удрат по младината. Нив да ги ставиме матура да полагаат па да видат сите кој треба да полага математика
И јас се чудам кој к*р се запишав електро, ко да ќе ми треба тевененова теорема или ко да ќе ми биде нешто потребна струјата што тече низ едно електрично коло од кирхофов закон во секојдневниот живот.
Срања настрана, ама јас пак би полагал математика наспроти руски јазик.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loyal

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ќе повторам
тие што го завршија своето образованое секако дека ќе се ЗА математика затоа што тоа ќе ни требало во животот ко што ,,навистина треба'', но тие што се ЗА сега да беа средношколци и да се подготвуваа за математика на матура не би биле ЗА
Кренете се и барајте целосно укинување на матурата и воведување приемни и ќе наидете на многу поголема подршка.
и јас сум за да се укине матура но за да се укине само математиката се виде колкава подршка ни дадоа останатите а не па да бараме повеќе


нормално дека треба да полагаме математика кога ете многу се ЗА
пример интервјуираните пензионери кои се возат бесплатно во автобус и чии деца им се вработени се ЗА оваа идеја
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ќе повторам
тие што го завршија своето образованое секако дека ќе се ЗА математика затоа што тоа ќе ни требало во животот ко што ,,навистина треба'', но тие што се ЗА сега да беа средношколци и да се подготвуваа за математика на матура не би биле ЗА

и јас сум за да се укине матура но за да се укине само математиката се виде колкава подршка ни дадоа останатите а не па да бараме повеќе


нормално дека треба да полагаме математика кога ете многу се ЗА
пример интервјуираните пензионери кои се возат бесплатно во автобус и чии деца им се вработени се ЗА оваа идеја
Не ми кажа дали нема да ти треба?
Јас се кладам дека повеќе од половина што излеговте на протест излеговте само за да губите часови. Математика немало да ви треба, бог да чува. Тоа се учи од основно, не е биологија па ајде научи ја лелцијата, напиши нешто и толку. За математика треба вежбање, концентрација, и најмногу заинтересираност. А не вие врска си немате како да решите задача затоа што во основно не ви било гајле за математика, и сега ајде да протестираме затоа што нас ни е тешко. Па нормално дека ќе ви биде кога не сте учеле и не сте вежбале дома, одете сега научете да ве видам. А тоа дека нема да ви е потребна математика е глупост, да не ви е случајно биологија и географија повеќе потребно од математика.
Уствари што зборувам бе, и професорите се за никаде. Сите комплет сте за никаде, вие зашто не сте учеле и немате никакво познавање а сега се буните, и професорите зашто се лудаци невидени и не предаваат убаво. Па можам да кажам дека и родителите се криви, седи сине не се мачи ќе видиме ќе средиме оценка, гледај другите да ти се добри. Кога некој ќе го каже ова....
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не ми кажа дали нема да ти треба?
Јас се кладам дека повеќе од половина што излеговте на протест излеговте само за да губите часови. Математика немало да ви треба, бог да чува. Тоа се учи од основно, не е биологија па ајде научи ја лелцијата, напиши нешто и толку. За математика треба вежбање, концентрација, и најмногу заинтересираност. А не вие врска си немате како да решите задача затоа што во основно не ви било гајле за математика, и сега ајде да протестираме затоа што нас ни е тешко. Па нормално дека ќе ви биде кога не сте учеле и не сте вежбале дома, одете сега научете да ве видам. А тоа дека нема да ви е потребна математика е глупост, да не ви е случајно биологија и географија повеќе потребно од математика.
Уствари што зборувам бе, и професорите се за никаде. Сите комплет сте за никаде, вие зашто не сте учеле и немате никакво познавање а сега се буните, и професорите зашто се лудаци невидени и не предаваат убаво. Па можам да кажам дека и родителите се криви, седи сине не се мачи ќе видиме ќе средиме оценка, гледај другите да ти се добри. Кога некој ќе го каже ова....
Математиката ќе ми треба за нешто во животот но математиката на матура не
таа само може да ни биде пречка во образованиетo