Сакам да кажам/Сакам да прашам

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Многу невоспитани дечишта се возат по градските автобуси. Во суштина, секаде ги има. Воспитување и убаво и културно однесување.....хмммм што ли беше тоа.?
Како би им удрила по една шлаканица на таквите... Таква ли бев и јас? Ако бев во земја да пропаднам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and Makedonec

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Многу невоспитани дечишта се возат по градските автобуси. Во суштина, секаде ги има. Воспитување и убаво и културно однесување.....хмммм што ли беше тоа.?
Како би им удрила по една шлаканица на таквите... Таква ли бев и јас? Ако бев во земја да пропаднам.
Toчно.Но и пензионерите не се ништо подобри.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Знаеш возрасните се возрасни до одреден дел од животот, потоа постепено, стареејќи пак станувааат деца. Мали деца заробени во големи тела на мажи и жени. Се одново доживуваат.
Па да, има логика.…
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Custom built hell :ladno морам да признам една од најстрашните работи кои можат да се замислат.

Ако постои пекол тогаш тоа би бил еден бескраен час по математика со акцент на алгебра кој со убиствено монотон глас го предава аморфна професорка. Надвор времето е прекрасно, црцорат птици, ученички се шетаат наоколу предизвикувајќи ги хормоните да беснеат, мирисот на пролет и будење на природата го обзема мозокот... но сето тоа е во втор план позади пеколниот humming sound на професорката која вергла.....и вергла..........и вергла...... и така цела вечност како улично куче пред излог на месара, вечна репетиција на мртви бројки и букви as in your face, mighty temptation :eek
Нема умирање, нема избавување, само бескрајна досада до крајот на светот...and no bell to save the day...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Немав омилен појадок, но затоа отсега па натаму стапува на сцена поширано јајце со бланширан спанаќ.:gladen
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Некогаш мислам дека нема некој ко мене што е приврзан за форумов, ама во последно како влегувам тука, осеќам некоја негативна енергија, се нешто ко да е пишано за инает на некого, ете гледам и тие што се сто години тука и најдобро ги знаат правилата, почнале намерно да ги прекршуваат, само демек на некој начин да се прикажат ко бунтовници, а уствари не знам кон кого креваат бунт, кога на прсти се броиме... И на крај па кој смее нешто да им каже, доста седат на форумов па уште правила да им наметнуваме. 20 модератори, 9 активни членови, и тоа не иде, тоа и мене ми смета ко на повеќето, а не дека не сум кажала некаде каде што му е местото, па да бидам опомената дека тука не му е местото на муабетот... Некако се осеќам изгубено на форумот каде што сум 24/7 2 години и почнувам да мислам дека не припаќам тука. И страв да ти е на некого да му кажеш дека постот го ставил на погрешно место да не се налути и замине и никогаш да не се врати, а од друга страна па лупердаш што ти душа сака, нема кој да ти се изнасмее на она што си го истрескал (ете и тоа дојде време да ми фали). Се е некако вештачко, рутинско, дури форумов почна да се коти со принцези пред пороѓај, ко демек да не знаеме за кои прости тролови се работи, ама ајде ќе си ќутиме, боље ишта него ништа. Може и јас премногу се замарам со форумов, ама не можам да не се замарам кога цело слободно време тука го трошам. И почнав неубаво да се осеќам и прв пат после две години почнав да размислувам да го напуштам форумов.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Човек не може да најде соодветна тастатура за телефон, па не да најде сопатник во животот. Мех.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Некогаш мислам дека нема некој ко мене што е приврзан за форумов, ама во последно како влегувам тука, осеќам некоја негативна енергија, се нешто ко да е пишано за инает на некого, ете гледам и тие што се сто години тука и најдобро ги знаат правилата, почнале намерно да ги прекршуваат, само демек на некој начин да се прикажат ко бунтовници, а уствари не знам кон кого креваат бунт, кога на прсти се броиме... И на крај па кој смее нешто да им каже, доста седат на форумов па уште правила да им наметнуваме. 20 модератори, 9 активни членови, и тоа не иде, тоа и мене ми смета ко на повеќето, а не дека не сум кажала некаде каде што му е местото, па да бидам опомената дека тука не му е местото на муабетот... Некако се осеќам изгубено на форумот каде што сум 24/7 2 години и почнувам да мислам дека не припаќам тука. И страв да ти е на некого да му кажеш дека постот го ставил на погрешно место да не се налути и замине и никогаш да не се врати, а од друга страна па лупердаш што ти душа сака, нема кој да ти се изнасмее на она што си го истрескал (ете и тоа дојде време да ми фали). Се е некако вештачко, рутинско, дури форумов почна да се коти со принцези пред пороѓај, ко демек да не знаеме за кои прости тролови се работи, ама ајде ќе си ќутиме, боље ишта него ништа. Може и јас премногу се замарам со форумов, ама не можам да не се замарам кога цело слободно време тука го трошам. И почнав неубаво да се осеќам и прв пат после две години почнав да размислувам да го напуштам форумов.

Мислам дека можам слободно да те уверам дека сите (добро де, повеќето) сме се нашле себе си во истово. Барем јас дефинитивно, и тоа повеќе од еднаш. Ама што да правиш, понекогаш колку и да се трудиш околу нешто, не иде. Или, стои во место. Затоа на крај ти останува (на некој начин) да престанеш да се трудиш и да се надеваш дека некако ќе тргне/опстане, односно ќе си оставиш само да си тера, па до каде истера, истера.
306.gif
t1909.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Saladin