1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Рутината како тивок убиец

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Saladin, 25 август 2013.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Сосема поучен филм. Ако го паметиш ликот Бегби ќе се сетиш дека тој не беше роб на рутината.....ок, беше психотичен малку ама не е важно. Секој божји ден му беше различен од претходниот....:)
  Choose life !!!


  Кога би можел да го смениш сето тоа, дали би го сменил?
   
 2. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Имам еден сосед кој ништо не работи, цел ден пушта музика гласно, и во лето и во зима. Секој човек кој го познава него, а поминува тука низ улицата, буквално не може да помине од него и неговите "досетки". На секое кажува дека луѓето живееле во програмиран свет, дека тој не го почитувал и ред сл. работи поврзани со тој програмиран свет. И токму оваа теорија ја потврдува. Теоријата за рутината како тивок убиец.
  Се извинувам ако бев офф.
  Да, секако доколку се повторува една иста рутина без промени може да се дојде во некоја друга(лоша) ситуација. Но, едно не ми е јасно: ако рутината убива, тогаш зошто има многу слики и текстови во кои се напишани рутини кои како да мора да се почитуваат и тогаш не е толку важно дали рутината убива или не. И луѓето кои се пронаоѓаат се согласуваат, иако пред тоа се противеле.:frantic
  На пр: читај- јади- спиј.
  Овде се нагласуваат само оние работи кои се главни, како сите тие да постојат. Еднаш едно, дриг пат друго.
   

Сподели: