Роденденски подароци

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Роденденски порадок според хороскопскиот знак
Овен
Преставува еден од најенергичните знаци во зодијакот, и многу му е важно да има весела, жива роденденска забава. Како најсоодветен роденденски подарок за овој знак би претставувале некои херојски активности.
Бик
Бикот ужива во забава каде што има музика, игри, вкусна храна и слични активности кои ќе му давааат работа. Подароците кои му одговараат на овој знак се од типот на купки за капење или миризливи свеќи.
Близнаци
Тивка роденденска забава со најблиските е вистинскиот избор за овој знак. Подарок за овој знак би биле некои списанија, таблоиди или некои романчиња.
Рак
Собиранка со фамилијата и пријателите каде се споделуваат различни приказни и се служи различна храна, е створено за овој знак. За нив, комфорен подарок е вистински избор, како на пример релаксирачки ден во некоја бања.
Лав
Најсреќни се кога им се приредува изненадна забава, и кога добива подароци кои се однесуваат на нивниот изглед, на пример облека или накит.
Девица
Девицата не сака многу собиранки но сака претходно добро испалнирани роденденски забави. Препорачливо е да има здрава храна, и да донесете некој подарок што ќе биде корисен, како на пример некое пенкало, организатор или слично.
Вага
Роденденска забава со пријатели и многу подароци, е совршен роденден за нив. Билети за некое збиднување добро би им дошле.
Шкорпии
Бурни ноќи, игранки, и возбудливи настани се работи кои шкорпиите ги сакаат. Парфем, чоколади и паричници се добри опции за подарок за овој знак.
Стрелец
Кратка авантура со пријателите е супер прославен роденден за стрелците. А некое милениче или меки мечиња се исто така добар избор за подарок за нив.
Јарец
Јарецот ги почитува своите верни пријатели и сака својот роденден да го помине само со нив наместо да организира некоја голема забава. Овој знак цени уникатни подароци, некој антиквивтет би бил добар погодок.
Водолија
Изненадувањата ги прават водолиите многу среќни. Интересна идеа за подарок за нив би било донација на нивно име во некоја хуманитарна организација.
Риби
Сакаат наједноставна роденденска забава со нивните пријатели и роднини. Мирлизливи свеќи, убави цвеќиња се добри подароци за нив.

Извор: www.crnobelo.com

Што мислите, точно ли кажуваат ѕвездите?
Што најчесто вие подарувате на вашите другари/ки , дечко/девојка, брат/сестра итн.. ?
Сте направиле ли до сега некое посебно роденденско изненадување за некого или можеби некој направил за вас?
Сте подариле ли некој уникатен поклон?:wub
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Тоа за ракот нема благе везе со вистината. Мислам, секој човек независно од знакот роденденот си го слави со фамилијата и тоа не е нешто УАУ. А тоа за бањата, подобро не ми уплатувајте ден. Дајте ми ги парите, знам јас што ќе им направам.:D
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Риби
Сакаат наједноставна роденденска забава со нивните пријатели и роднини. Мирлизливи свеќи, убави цвеќиња се добри подароци за нив.


За едноставна роденденска забава точно е, ама за подароците јок :nah. Не сакам цвеќиња и свеќи.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
И за девиците не е точно. Добро можеби некој организер да.
За близнаци е погодено, за роденден на татко ми ќе го правам ова, слики како испаднало дури во јуни :D

2864112_460s_v1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: наташа

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
тивка роденденска забава за Близнаци? Ауууу!! Нот рили! хаха можеби некогаш кога прво ќе ни се задоволат амбициите и желбите за ГОЛЕМА роденденска забава со сите кои ги познаваме, а најдобро да биде изненадување, но добро смислено!
А за подароци.. се што е оригинално и не опишува :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Облека и накит? Добро ако некој ме погоди со кошулите, ама НАКИТ? Шо бе и да си праам сеа пирсинг на пупак?

(не да нема везе ова...)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
И јас не се согласувам за мојот знак-Близнаци :)
А за мене ми имаат направено другарките 2 пати изненадување:
За 19ти роденден во кафана торта ми донесоа во форма на срце имаше напишано “За најубавата лутка“-пошо тогаш им се лутев за глупости :D
А за 20ти роденден пред да стигнам во кафаната на масата ми наредиле 20 поклончиња,сите посебно завиткани и една убава честитка :sram
За 21виов ми дадоа пари , сама си купив сандали :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Morticia. and parvati

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Некој да донира во мое име... Малку ми е глупичко ова. :nah
Инаку сакам изненадувања и уникатни подароци.